Latarka Olight – wybieramy najlepszy model!

0
2315
Latarka w ciemności
Marka Olight produkuje latarki, którym nie straszne są żadne prace i żadne warunki. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaka latarka jest najlepsza na rynku? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, bo każdy użytkownik oczekuje od latarki czegoś innego. Myśliwemu zależeć będzie na cichej pracy urządzenia, taternikowi na trybie SOS, a trenującemu po zmroku biegaczowi – na niewielkich rozmiarach i wadze sprzętu. Czy istnieją latarki, które łączą wszystkie te cechy? Tak! To latarki Olight. Które modele tej marki uznaliśmy za najlepsze z najlepszych?

Latarka Olight czołowa – gdy potrzebujemy wolnych rąk

Latarka czołowa Olight HS2 Dual XP G2
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Latarki czołowe Olight ciągle zyskują na popularności. Spośród czołówek wybraliśmy jedną, naszym zdaniem najciekawszą. To latarka Olight HS2 Dual XP-G2. Nie jest to najbardziej zaawansowana latarka czołowa tego producenta, ale wybraliśmy ją ze względu na idealny stosunek ceny do jakości. HS2 Dual XP-G2 może być dumna ze swoich parametrów i ceny, która nie odrzuca. Latarka ma dwie diody Cree XP G2 o łącznej mocy 400 lm i zasięgu 85 m. Wyposażona jest w tryb SOS, system powiadamiania o wyczerpującej się baterii, a przy uruchamianiu zwiększa jasność stopniowo (a więc nie oślepia). Latarka waży tylko 115 g i ma niewielkie wymiary (23 x 45 mm), docenią ją zatem biegacze.

Latarki ręczne Olight – gdy moc jest najważniejsza

Latarka Olight X7R Marauder
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Spośród latarek ręcznych Olight wytypowaliśmy serię Marauder i latarkę Olight X7R. To jedna z najmocniejszych latarek od Olight. Maksymalna jej moc to aż 1200 lumenów. Oczywiście siłę strumienia światła można regulować, dzięki czemu latarka sprawdzi się zarówno przy pracy w gęstej mgle, jak i z bliska, np. przy odczytywaniu mapy. Dzięki zasięgowi 380 metrów sprzęt działa niczym profesjonalny szperacz. Latarka ma aż 7 trybów pracy. Ciekawą opcją jest czujnik ruchu, który ułatwia znalezienie zgaszonej latarki. Latarki ręczne Olight – zarówno ta, jak i pozostałe modele z serii Marauder – to sprzęt do zadań specjalnych, który sprawdzi się w pracy służb ratunkowych.

Jaka latarka Olight dla najbardziej wymagających?

Latarka czołowa Olight Nova Neutral White H2R
fot.: materiał partnera zewnętrznego

„Wymagający” to dla nas ten, który chce mieć wszystko w jednym. Czy to możliwe? Sprawdziliśmy to wraz z doradcą sklepu internetowego elatarka.pl. Po przeanalizowaniu dostępnych latarek Olight, nasz wybór padł na model Nova Neutral White H2R. Jest to połączenie latarki czołowej i ręcznej. Sprzęt wyposażono w celownik kolimatorowy, co czyni z niego doskonałą latarkę taktyczną do wykorzystania na polowaniach. Ma zasięg 153 m i moc aż 2300 lumenów. 5 trybów pracy pozwala używać latarki Olight od 1,5 godziny (na pełnej mocy) do aż 45 dni (na mocy jednego lumenu). Latarka może też wysyłać sygnał SOS w alfabecie Morse’a. I to nadal nie koniec! Latarka ma maksymalną wodoszczelność (IPX8), system chłodzący, klips do ubrania i magnetyczną końcówkę, dzięki której sprzęt można przymocować do metalowego podłoża czy sufitu. Oto latarka, która nie boi się wyzwania „sprawdzam!”.

Kompaktowe latarki Olight – mała może wszystko

Latarka Olight S1 Mini Baton XM L2
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Gdy ciężar niesionego bagażu potrzebujemy zmniejszyć do minimum, standardową latarkę warto zamienić na wersję mini. Taka właśnie jest latarka Olight S1 Mini Baton XM-L2. Jest to najmniejsza spośród latarek oferowanych przez Olight. Drzemie w niej duża siła – potrafi świecić z mocą 600 lumenów. Pokryta jest specjalną powłoką, dzięki której wygodniej i bezpieczniej trzyma się ją w dłoni. Za pomocą klipsa można ją przyczepić do ubrania. Tego typu latarka jest idealna, gdy na outdoor wybieramy się… za granicę i w podróż samolotem zabieramy wyłącznie bagaż podręczny. Latarka S1 Mini Baton prawie nie wpłynie na jego ciężar!

Marka Olight produkuje latarki, którym nie straszne są żadne prace i żadne warunki. Bez względu na to, co jest naszym priorytetem – kompaktowe wymiary czy niezwykle wysoka moc światła – wśród latarek Olight na pewno znajdziemy model spełniający nasze oczekiwania.


Materiał partnera zewnętrznego