Modne obrazy do kuchni i jadalni

0
861
grafika z polnymi kwiatami i ziołami
Wśród kolekcji obrazów do kuchni, liczną grupę stanowią te przedstawiające zioła | fot.: stock.adobe.com

Co najlepiej uatrakcyjni wygląd kuchni i jadalni? Obrazy, na których główną rolę odgrywają zioła! To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich wielbicieli roślin: zarówno tych, którzy ich uprawę mają w jednym palcu i mają ich w mieszkaniu na pęczki, jak i tych, którzy skutecznie potrafią ususzyć nawet najbardziej wytrwałe rodzaje sukulentów.

Rośliny – niekoniecznie w doniczce

Choć rośliny, bez wątpienia, uatrakcyjniają wnętrze, nie każdy może lub chce sobie na nie pozwolić w tradycyjnej postaci. Powodów może być dużo: brak czasu na odpowiednią pielęgnację roślin, niewystarczająca ilość miejsca w mieszkaniu czy współlokator w postaci psa lub kota, dla którego zielona ozdoba stałaby się propozycją żywej zabawki. Właśnie w takich sytuacjach, najlepszym rozwiązaniem wydają się modne obrazy do kuchni z motywem roślinnym. To właśnie dzięki nim we wnętrzu gości zieleń, która jest bezproblemowa – nie trzeba jej podlewać ani martwić się o to, czy oby na pewno jest odpowiednio nasłoneczniona.

Roślinne obrazy – sposób na odświeżenie wnętrza

Obrazy z motywem roślinnym to idealny sposób na wprowadzenie do wnętrza powiewu świeżości. Umieszczenie na ścianach płócien czy plakatów z zielonymi roślinami sprawi, że pomieszczenie na nowo odżyje. Co ważne, obrazy do kuchni przedstawiające zioła, są na tyle uniwersalne, że świetnie korespondują z każdym stylem aranżacji, zatem nie ma obaw, że nie sprawdzą się w konkretnym pomieszczeniu. Modne obrazy z roślinami do kuchni można nie tylko powiesić na ścianie, ale też zaaranżować w zupełnie inny, oryginalny sposób, np. ustawiając na szafce, półce czy komodzie. Tego typu dekoracje, będą znakomitą alternatywą żywych roślin. Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby obraz z ziołami umieścić niedaleko żywej rośliny doniczkowej czy bukietu świeżych kwiatów. Obydwa rozwiązania będą prezentować się równie atrakcyjnie.

obraz z rośliną w kuchni
Rośliny na kuchennych obrazach to uniwersalny, a jednocześnie bardzo stylowy motyw | fot.: decormint.com

Obrazy do kuchni – z ziołami w roli głównej

Wśród kolekcji obrazów do kuchni, liczną grupę stanowią te przedstawiające zioła. Poniżej kilka oryginalnych, a zarazem uniwersalnych propozycji.

  • Namalowane akwarelą oregano
  • Łąka porośnięta lawendą
  • Rysunek waleriany rodem z atlasu botanicznego
  • Rumianek rosnący u podnóża litery „R”
  • Pole szałwii
  • Świeże listki bazylii
  • Krzak bujnie obrodzonej mięty
  • Obraz rozmarynu w akwareli

To oczywiście jedynie kilka przykładów ziołowych obrazów, które mogą zawisnąć w kuchni. Propozycji modnych obrazów do kuchni (nie tylko z ziołami) jest o wiele więcej, o czym można się przekonać, wchodząc na stronę: https://www.decormint.com/pl/obrazy-na-plotnie/do-kuchni. Wszystkie dostępne obrazy są drukowane na specjalnym płótnie canvas, dzięki czemu do złudzenia przypominają tradycyjne obrazy, a przy tym, są trwałe i odporne na pleśń i wilgoć.

Obrazy do kuchni – z uniwersalnym motywem

Rośliny na kuchennych obrazach to uniwersalny, a jednocześnie bardzo stylowy motyw. Umieszczenie we wnętrzu botanicznych wzorów sprawia, że pomieszczenie zyskuje designerską świeżość. W otoczeniu roślin, nawet tych namalowanych, można bez problemu się wyciszyć – to zatem doskonałe rozwiązanie zarówno do kuchni, jak i sypialni czy salonu. Dzięki roślinnym motywom, nie tylko nerwy zyskują ukojenie, ale też, za sprawą błogiej zieleni, mogą odpocząć oczy. W ostatnich sezonach, w designerskich trendach nie brakuje obrazów i tapet z liśćmi monstery, palmami, bananowcami czy pękami kwiatów. Coraz popularniejsze stają się również obrazy z ziołami, które doskonale sprawdzają się w kuchennych i jadalnianych wnętrzach. Warto sięgać po roślinne wzory dlatego, że potrafią zupełnie odmienić każdą przestrzeń, zamieniając ją w mini łąkę czy przydomowy ogródek.


Artykuł sponsorowany