Monbento to nie tylko eleganckie pojemniki na lunch do pracy. Poznaj czym jest zero waste?

0
1755
Pojemnik Monbento na święta
Czy wiesz, co oznacz zero waste i dlaczego pojemniki Monbento idealnie wpasują się w ten model życia? | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Przez wzgląd na to, że nasza planeta jest coraz bardziej zanieczyszczona, należy podejmować różne działania, by wspomóc przyrodę. Zwyczajne, codzienne nawyki potrafią zdziałać cuda, zwłaszcza, jeśli będzie je wdrażać coraz więcej osób. Czy wiesz, co oznacz zero waste i dlaczego pojemniki Monbento idealnie wpasują się w ten model życia? O tym, przeczytasz poniżej!

Życie zgodnie z zero waste – co oznacza?

Dlaczego warto dbać o naszą planetę? Ponieważ najbardziej na zanieczyszczeniu cierpią zwierzęta, a za kilka lat zmiany, które już teraz następują, będą wyjątkowo niebezpieczne dla każdego. Topnienie lodowców, zanieczyszczenie wód, czy smog, to tylko niektóre z niebezpieczeństw, które mogą się nasilić. Życie w zgodzie z zero waste zakłada oszczędność w produkcji śmieci. Ograniczenie wykorzystania w codziennym życiu plastikowych opakowań, ocieplanie domu alternatywnym źródłem energii, to tylko niektóre ze sposobów. Podsumowując, im mniej śmieci produkujemy, tym lepiej. A te, które już powstają koniecznie segregujmy, aby ich ponowne użycie faktycznie było możliwe.

mon bento pojemniki na przysmaki
Ograniczenie wykorzystania w codziennym życiu plastikowych opakowań, ocieplanie domu alternatywnym źródłem energii, to tylko niektóre ze sposobów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Dlaczego pudełka Monbento idealnie pasują do zero waste?

Jeśli zdrowo się odżywiasz i dbasz o to, by dobierać odpowiednie składniki pokarmowe, to wiesz, że tylko domowe gotowanie może pomóc Ci utrzymać upragnioną dietę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to przeczytaj: Skąd wzięła się rosnąca popularność pojemników na jedzenie z przegródkami Monbento w formie lunchboxu?

Domowe posiłki warto mieć zawsze przy sobie. Można je pakować w tradycyjne, plastikowe pojemniki. To i tak lepsze niż kupowanie za każdym razem jednorazowej zastawy, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Pudełko monbento na prezent
Profesjonalne oraz eleganckie pudełka Monbento. Te niezwykle estetycznie wykonane produkty, wywodzą się z tradycji japońskiej | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zwykłe, standardowe opakowania są wykonane byle jak. Po kilku użyciach odbarwiają się lub zniekształcają.

Dużo lepszym rozwiązaniem są profesjonalne oraz eleganckie pudełka Monbento. Te niezwykle estetycznie wykonane produkty, wywodzą się z tradycji japońskiej. Nawiązują do tego kraju swoim wykończeniem. Flagowe produkty firmy Monbento to lunch boxy MB Original Collection, Square Collection, miseczki LIB Collection, bidony i butelki MB Positive, pojemniki termiczne MB Element oraz termosy MB Steel. Zobacz więcej na: monbento – maleomi.pl

Wykonane są bardzo profesjonalnie, ale co najważniejsze, z materiałów, które są bezpieczne dla człowieka oraz środowiska naturalnego.

Lunchboxy Monbento – wolne od BPA!

Co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle, że nie posiadają one w swoim składzie Bisphenolu A. Takie produkty, są w pełni bezpieczne podczas użytkowania, zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska.

Warto wiedzieć, że BPA to inaczej syntetyczny estrogen, który stosuje się przy produkcji poliwęglanu oraz plastiku. Ten niebezpieczny związek chemiczny, może również zaburzać naturalne wydzielanie hormonów.

Długotrwały kontakt z BPA może przyczyniać się do powstawania wielu problemów zdrowotnych, jak chociażby: guzy przednowotworowe, zaburzenia układu moczowego u niemowląt płci męskiej, spadek jakości nasienia u mężczyzn, przedwczesne dojrzewanie płciowe u dziewczynek.

Warto zatem zaopatrzyć się w produkty, które będą bezpieczne dla Twojego zdrowia oraz środowiska. Marka Monbento sprawdzi się w tym zakresie idealnie!


Materiał partnera zewnętrznego