Nowa pościel? O tym musisz wiedzieć!

0
1055
alergicy powinni szukać materiałów nieprzyciągających kurzu i hamujących rozwój alergenów | fot.: Materiał partnera zewnetrznego

Przed zakupem, przemyśl!

Wiele osób uważa, że szeroki asortyment na półkach sklepowych, które aż uginają się od różnorodnych pościeli, ułatwi ich wybór, a zakupy będą czystą przyjemnością.Oczywiście tak być może, ale często można wybrać nieodpowiedni rodzaj materiału, kolor niepasujący do aranżacji sypialni itd. Łatwo się pomylić, kiedy można przebierać wśród mnóstwa fasonów, kolorów i rodzajów materiałów – bawełna, adamaszek, kora, flanela, poliester, adamaszek, perkal – to tylko kilka tkanin, których używa się do produkcji pościeli. Decyzji nie ułatwia także szum informacyjny w Sieci, podpowiedzi bliskich, znajomych i wszechobecne reklamy. Co więc zrobić, aby wybór był trafiony? Przede wszystkim spokojnie przemyśleć, czy dany fason pościeli będzie pasował do aranżacji sypialni, oraz dokładnie sprawdzić wymiary i gramaturę tkaniny.

Zweryfikuj swoje potrzeby

Wiele zależy od tego, do kogo skierowana jest pościel. Przykładowo alergicy powinni szukać materiałów nieprzyciągających kurzu i hamujących rozwój alergenów. Warto, by struktura materiału była gładka i przyjemna dla skóry.Tak samo osoby z problemami skórnymi i małe dzieci, których ciało jest szczególnie narażone na otarcia i odparzenia. Najlepszą hypoalergiczną tkaniną będzie ta, wyprodukowana na bazie poliestru, utkana z mikrowłókien – takie pościele można znaleźć przykładowo na stronie producenta bertax.pl, który posiada bardzo duży wybór najwyższej klasy pościeli w pięknych wzorach.

W świecie bawełny

Na bazie bawełny produkuje się różne rodzaje pościeli – np. flanelową, z kory, satyny czy z perkalu. Poszczególne materiały różnią się miedzy sobą rodzajem splotów i właściwościami, ale każdy z nich jest na to procent naturalny. Oczywiście można też wybrać pościel bawełnianą z domieszka poliestru, na co decyduje się coraz więcej osób.

Podczas snu, skóra jest w stanie oddychać, mniej się poci, co utrudnia rozwój grzybów i bakterii. Ma właściwości antyalergiczne, ale dla alergików zdecydowanie bardziej poleca się tkaniny sztuczne, np. mikrofibrę. Jest to pościel szyta z bardzo cienkich włókien poliestrowych, hamuje rozwój alergenów. Jedno jest pewne, pościel bawełniana posiada najlepsze właściwości termiczne – zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, ponieważ może przyjąć aż 27% wody i zapobiega potliwości ciała. Świetna jest więc na letnie, ciepłe dni, ale nie tylko. Zimą z kolei utrzymuje ciepło, chroniąc przed wyziębieniem organizmu. Jedyną jej wada jest to, że się gniecie, a co za tym idzie, trzeba poświecić trochę czasu na wyprasowanie tkaniny.

Wygoda i trwałość

Często bywa tak, że delikatna, niemal eteryczna, cudowna w dotyku pościel nie wystarcza. Dzieje się tak wtedy, gdy mają pod nią spać małe dzieci, które mogą uszkodzić strukturę materiału lub w sytuacji, gdy prowadzisz biznes turystyczny. Zakup odpowiedniej pościeli do hotelu czy pensjonatu musi być szczególnie wyważony. Koniecznie trzeba szukać tkanin wyjątkowo mocnych, o większej grubości (gramaturze) i do tego bardzo estetycznych i eleganckich.

Co więc wybrać? Może być to dobra gatunkowo satyna, bawełna lub mikrofibra. Tkaniny wyprodukowane np. z najwyższej jakości przędz czesanych, delikatne, jedwabiste w dotyku, odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne – zdadzą egzamin wyśmienicie. Taka jest właśnie pościel satynowa. Natomiast mikrofibra ma świetne walory użytkowe – jest antyalergiczna, oddychająca, ciepła i puszysta. Długa eksploatacja nie powoduje utraty jej estetycznego i unikalnego wyglądu. Najlepiej wypróbować jeden materiał i sprawdzić, czy takie właściwości materiału będą odpowiadały twoim potrzebom i wyobrażeniom o perfekcyjnej pościeli.


Materiał partnera zewnętrznego