Oryginalność, uroda i ponadczasowość, czyli misy szklane

0
559
misa szklana
Misy szklane doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnym designie, jak i stylistyce retro | fot.: stock.adobe.com

Remontując lub odnawiając wnętrze, zawsze myśli się o końcowym, najprzyjemniejszym etapie, czyli o dodatkach. O elementach dekoracji, które nie tylko wizualnie dopełnią pomieszczenie, ale będą też praktyczne i uniwersalne. Takie właśnie są misy szklane, które doskonale sprawdzą się w domu, jak i w restauracji.

Gadżety, które nigdy się nie znudzą

Dekoracyjne gadżety mają to do siebie, że szybko się nudzą. Dobierane według panującej mody, dopasowane do aktualnego wystroju, w końcu przestają cieszyć oko, a zaczynają irytować. Dlatego dobrze jest postawić na takie dodatki, które będą służyć przez długie lata. Szkło jest uniwersalne i ponadczasowe. Pasuje do każdego wnętrza i każdego stylu. Misy szklane doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnym designie, jak i stylistyce retro. W pomieszczeniach o miejskim, jak i rustykalnym charakterze. Rynek tej branży dysponuje szeroką ofertą, z której każdy może wybrać coś dla siebie. Szklane misy mają różny kształt i wielkość, co pozwala na dowolne ich wykorzystanie.

W domu, ale nie tylko w kuchni…

Misy szklane są coraz częściej spotykanym dodatkiem w wielu kuchniach. Z powodzeniem sprawdzają się w roli praktycznych pojemników do przechowywania różności, jak i pater na owoce lub warzywa. Równie często wykorzystywane są do wielu innych celów. Można ozdabiać je do woli i sprawić, że staną się romantyczną dekoracją kolacji we dwoje. Wystarczy odrobina kreatywności i wypełnienie misy szklanej, na przykład ozdobami i świeczką. Misa może też stać się przechowalnią owoców, kwiatów lub innych ozdób i stanąć na honorowym miejscu, nie tylko w kuchni. Równie dobrze sprawdzi się w sypialni, gabinecie, salonie lub przedpokoju jako miły akcent na powitanie gości lub… pojemnik na klucze.

W restauracji, pubie, kawiarni…

Właściciele restauracji stawiają na funkcjonalność i oryginalność. Produkty ze szkła są nieodłącznym elementem takich miejsc. Szklane misy ustawione na barze i wypełnione lampkami ledowymi lub świeczkami, fantastycznie oddają klimat miejsca i zatrzymują gości na dłużej. Ustawione na stolikach, mogą być ozdobione świeżymi lub sztucznymi kwiatami, butelką szampana lub świeczką. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i kreatywności. W takich przypadkach, idealnie sprawdzi się, na przykład szklana misa w kształcie kielicha lub łabędzia. Misy można też wypełnić cukierkami, muszlami, kamieniami, piaskiem lub kolorową solą. Mniejsza misa ze szkła może też z powodzeniem zastąpić cukierniczkę lub pojemnik na lód. Szklane misy i miski z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Ich wszechstronne zastosowanie doceniane jest zarówno w gastronomii; w pubach, kawiarniach i restauracjach, jak i w domach.

Materiał partnera