Oświetlenie pokoju taśmą LED

0
7002
Taśma LED
Ze względu na bogatą ofertę taśm, ich zastosowania są praktycznie nieograniczone. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Taśmy LED stale zyskują na popularności, co wynika z faktu, że tego typu oświetlenie idealnie sprawdza się zarówno w miejscach publicznych jak i prywatnych domach.

  1. Jaki rodzaj taśmy LED wybrać?
  2. Jak wykorzystać taśmy LED?
  3. Jak podłączyć taśmę LED?

Jest to zarazem niedrogi, prosty w montażu i energooszczędny sposób na oświetlenie całego pomieszczenia. W dodatku oświetlenie pokoju taśmą LED pozwoli uzyskać wyjątkowy efekt, który zapewni oryginalny klimat.

Jaki rodzaj taśmy LED wybrać?

Zróżnicowana oferta taśm LED pozwoli ci dobrać je w taki sposób, aby idealnie podkreśliły konkretny element wystroju (na przykład szafkę lub obraz), oświetliły całe wnętrze lub stanowiły samodzielną ozdobę. Popularne są różne taśmy LED, rodzaje ich to przede wszystkim taśmy jednokolorowe oraz kolorowe. Jak można łatwo się domyślić, te pierwsze dają przez cały czas światło w tym samym kolorze, natomiast drugie – po zastosowaniu odpowiedniego sterownika – pozwalają zmieniać kolor w wygodny sposób przy pomocy pilota, dzięki czemu można szybko stworzyć romantyczny nastrój lub klimat idealny na małą domówkę. Jeżeli nie masz pewności, jaka taśma LED będzie odpowiednia dla przewidzianych przez ciebie zastosowań, zawsze możesz poszukać rozmaitych inspiracji na stronach lub blogach. Wiele osób stosujących taśmy LED w swoich mieszkaniach chętnie dzieli się efektami swojej pracy, dzięki czemu można sprawdzić jak prezentują się taśmy o konkretnych barwach, kolorach oraz długościach. W przypadku tego ostatniego parametru najlepiej jest od razu zmierzyć, ile taśmy trzeba będzie kupić, gdyż ułatwi to jej podłączenie. W sprzedaży dostępne są taśmy w długościach od 1 do nawet 5 metrów. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby w razie potrzeby połączyć ze sobą kilka taśm LEDowych i dzięki temu uzyskać odpowiednią długość. Kupując wybraną taśmę warto od razu zamówić zasilacz, pilot, łącznik oraz inne elementy, aby nie trzeba było później czekać z montażem.

Jak wykorzystać taśmy LED?

Ze względu na bogatą ofertę taśm, ich zastosowania są praktycznie nieograniczone. Tym samym można zastosować je między innymi w pokoju dziecięcym, salonie, sypialni, przedpokoju lub nawet… łazience. Możliwość regulowania światła w przypadku taśm typu RGB pozwoli dopasować kolor do aktualnego nastroju domowników lub pory dnia. Dodając do tego niski pobór prądu, zyskuje się bardzo oryginalną i przede wszystkim praktyczną ozdobę, która zachwyci wszystkich gości. Istnieje wiele zastosowań, które posiada taśma LED. Pomysły jej wykorzystania obejmują stworzenie oświetlenia sufitowego o standardowym lub nietypowym kształcie (na przykład jako podświetlenie boków sufitu), zaakcentowania znajdujących się na ścianach dekoracji, dodanie podświetlenia za telewizorem, rozjaśnienie wnętrza szafek lub szuflad, wprowadzenie oryginalnej ozdoby do kuchni lub podświetlenie podłóg. Podczas montażu taśm LED, jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę wyobraźnia, szczególnie że zastosowanie taśmy LED w pokoju jest w pełni dowolne. Część osób z pewnością zdecyduje się na bardziej standardowe rozwiązania i wykorzysta taśmę do oświetlenia sufitu, jednak warto spróbować czegoś oryginalnego i oświetlić nim na przykład drzwi lub pojedyncze elementy wewnątrz pomieszczenia. Wysokiej jakości taśmy led znajdziesz w sklepie internetowym Castorama, gdzie można również znaleźć artykuły na temat ich montażu oraz inspiracje związane ze stosowaniem takiego oświetlenia. Oferta sklepu obejmuje również niezbędne akcesoria, a klienci mogą przeszukiwać ofertę według kategorii, ceny lub korzystając z licznych filtrów.

Jak podłączyć taśmę LED?

Ogromną zaletą taśm LEDowych jest to, jak łatwo można je podłączyć. Nawet jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w tego typu pracach, to z pewnością poradzisz sobie z zadaniem montażowym, w którym głównym elementem jest taśma LED. Jak podłączyć i zamontować owy produkt? Z reguły informacje te dostępne są na opakowaniu poszczególnych produktów, ale zawsze można poszukać porad w Internecie. Przed podłączeniem, warto przemyśleć układ w jakim powinna znajdować się taśma LED. Montaż w zaplanowany wcześniej sposób z pewnością przyniesie pożądany efekt i oświetlenie pomieszczenia będzie zgodne z oczekiwaniami. Same taśmy najlepiej jest umieścić w specjalnych profilach aluminiowych, które nie tylko ułatwią montaż, ale też zapewnią prawidłowe odprowadzanie ciepła. W dodatku tak zamocowana taśma będzie wyglądała dużo bardziej elegancko, o czym często zapominają osoby rezygnujące z wykorzystania profili. Po zamontowaniu profili z taśmami należy podpiąć zasilacz. Powinien to być specjalnie dobrany model produkujący prąd stały o określonej mocy. Jak widać, taśma LED podłączenie jest bardzo proste, szczególnie że w razie potrzeby można łatwo poprawić poszczególne elementy. W sklepie Castorama oprócz samych taśm i akcesoriów można również zamówić wkręty i przewody, które pozwolą zamontować taśmy praktycznie w każdym miejscu w domu, mieszkaniu lub na zewnątrz. Jeżeli jednak będziesz miał jakieś problemy z montażem, zawsze możesz poradzić się sprzedawcy lub poszukać pomocy na blogach lub stronach związanych z dekorowaniem i urządzeniem wnętrz. Ostatnimi czasy pojawiło się tam wiele artykułów związanych z takim oświetleniem.


Materiał partnera zewnętrznego