Przydomowy ogród – czego nie może w nim zabraknąć latem?

0
572
basen ogrodowy
Nie ma lepszego sposobu na ochłodę w upał niż kąpiel w letniej wodzie| fot.: materiał partnera

Lipiec i sierpień to miesiące, w których słońce rozpieszcza nas swoją obecnością. Wysokie temperatury sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny i znajomych. Dom z ogrodem jest idealnym miejscem na wypoczynek w mieście. Jak jednak go urządzić, aby spędzany w nim czas był czystą przyjemnością? Poniżej podpowiadamy.

Ogród latem – miejsce na codzienny wypoczynek

Praca zawodowa bardzo często wiąże się z brakiem możliwości wyjechania poza miasto w czasie wakacji. Urlop staje się jedyną odskocznią, lecz i on niestety nie trwa wiecznie. Jeśli jednak posiadasz dom z ogrodem, możesz sprawić, że nawet w mieście lato będzie przyjemne. Dobrze zaaranżowany ogród będzie bowiem miejscem zabaw dla dzieci, ale i przestrzenią do wypoczynku dla dorosłych. Może stać się także strefą spotkań z rodziną bądź przyjaciółmi, np. przy grillu lub ognisku. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka produktów ogrodowych, które swoją obecnością umilą Ci spędzanie każdego popołudnia czy weekendu na podwórku.

Jak zaaranżować przydomowy ogród latem?

Sposobów na zorganizowanie przestrzeni domowego ogrodu może być wiele. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak wielką przestrzenią dysponujesz i jakie są Twoje potrzeby. Inne rozwiązania mogą okazać się korzystne dla par, a inne dla osób posiadających dzieci. Są jednak produkty ogrodowe, które sprawdzą się w każdym ogrodzie. Co warto kupić?

basen przyogrodowy
Najmniejsze baseny ogrodowe zaczynają się już od ok. 180×50 cm | fot.: materiał partnera

1. Wygodne meble ogrodowe

Ogród, podobnie jak mieszkanie, powinien zostać wyposażony w meble, które pozwolą na komfortowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Warto sięgnąć przede wszystkim po stół oraz krzesła, które pozwolą np. na rodzinne spożywanie obiadu na świeżym powietrzu czy poranną kawę przy śpiewie ptaków. Jeśli Twój ogród jest dość spory, ciekawym rozwiązaniem może okazać się również dwuosobowa sofa ogrodowa czy większy, wygodny narożnik.

2. Basen ogrodowy – ochłoda dla dzieci i dorosłych

Nie ma lepszego sposobu na ochłodę w upał niż kąpiel w letniej wodzie. Baseny ogrodowe będą więc najlepszym sposobem na obniżenie temperatury ciała zawsze wtedy, gdy wskaźniki termometrów poszybują wysoko w górę. W sprzedaży możesz je znaleźć w przeróżnych wersjach – okrągłych czy kwadratowych, wyższych lub niższych, rozporowych bądź stelażowych. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak wiele miejsca możesz poświęcić pod dany basen, a także od tego, ile osób będzie z niego korzystało. Najmniejsze baseny ogrodowe zaczynają się już od ok. 180×50 cm i mogą osiągnąć nawet do 610×270 cm, co sprawia, że ich pojemność litrowa może sięgać nawet do ponad 16 500 litrów, więc nie muszą służyć wyłącznie dzieciom – równie przyjemną rozrywką mogą być wśród dorosłych.

3. Huśtawka czy hamak? Czyli sposób na wieczorny relaks

Lubisz wieczorne leniuchowanie w cieniu drzew? Zakup huśtawki lub hamaka może okazać się strzałem w dziesiątkę! Będzie to dobre miejsce do rozluźnienia całego ciała po ciężkim dniu, a także sposobność na chwilę samotności. Wygodna poduszka, kubek zimnej wody, a może nawet książka – to wszystko wraz z hamakiem bądź huśtawką sprawi, że wieczór stanie się zdecydowanie milszy!

Co jeszcze powinno znaleźć się w ogrodzie? Sam wygląd znacznie podniesie jego wartość, dlatego też zadbaj o piękne, kolorowe kwiaty, a także o równo przystrzyżoną trawę. W takim otoczeniu odpoczynek będzie przyjemnością, do której chętnie będziesz wracał.

Materiał partnera