Najlepsze meble do ogrodu na letnie przyjęcia

0
1002
Meble ogrodowe
Jeśli chcesz mieć ładne i funkcjonalne meble, zainteresuj się produktami z rattanu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sezon grillów i przyjęć w ogrodzie jest już w pełni. Wielu z nas jest tak zaabsorbowanych układaniem wymyślnego menu i kupowaniem żywności, że zakup mebli do ogrodu zostawia na koniec. Niestety często okazuje się, że nie jest to najlepszy pomysł.

Kończy się bowiem na tym, że goście siedzą na plastikowych, niewygodnych krzesłach lub rozkładanych leżakach. Takie meble na pewno nie dodadzą prestiżu twojemu ogrodowi. Jeśli chcesz mieć ładne i funkcjonalne meble, zainteresuj się produktami z rattanu.

Rattanowe meble ogrodowe – czym się charakteryzują

Meble rattanowe wykonuje się ze specjalnego gatunku tropikalnej palmy. Roślina ta od dawien dawna znajduje swoje zastosowanie w meblarstwie. Krzesła, czy stoliki wykonane z rattanu są nie tylko efektowne, ale też w pełni ekologiczne. Doskonale komponują się zarówno w minimalistycznej, nowoczesnej stylistyce, jak i w ogrodzie urządzonym w rustykalnym stylu.

Ogrodowe meble rattanowe są na tyle popularne, że wśród wielu dostępnych modeli na pewno znajdziesz produkt idealny dla ciebie.

Meble tego typu są bardzo lekkie. Na pewno nie będziesz mieć problemu z przeniesieniem ich z miejsca na miejsce lub przetransportowaniu z ogrodu do domu. Utrzymanie ich w czystości także nie stanowi żadnego problemu. Nie ma potrzeby kupowania żadnych specjalnych środków do ich pielęgnacji. Wystarczy wilgotna ściereczka lub zwykły płyn do powierzchni, rozcieńczony wodą.

Czy rattanowe meble ogrodowe są trwałe?

Dobre ogrodowe meble rattanowe to inwestycja na całe lata. Pomimo niewielkiej wagi są one bardzo trwałe. Warto jednak raz na kilka lat zaimpregnować je odpowiednim preparatem.

Nie ma też obaw o to, że rattan zacznie pękać. Konstrukcja mebli tego typu jest bardzo stabilna i odporna na duże obciążenia. Nie musisz martwić się o pękające oparcia foteli czy łamiące się nogi od stołu, co bywa dużą niedogodnością w przypadku tanich mebli plastikowych.

Wieczorne wilgotne powietrze na pewno nie zaszkodzi meblom z rattanu. Trzeba natomiast chronić je przed opadami deszczu oraz niskimi temperaturami. Gdy skończy się sezon letni, meble rattanowe powinny zostać przeniesione do domu. Nie należy też ustawiać ich w pełnym słońcu, ponieważ rattan może blaknąć.

Przy odpowiedniej trosce, meble rattanowe będą mogły przez długie lata cieszyć swoim wyglądem.

Meble ogrodowe z rattanu a z technorattanu – na czym polega różnica?

Jeśli zależy ci na odporniejszym tworzywie, sprawdź ofertę mebli z technorattanu, czyli rattanu syntetycznego. Takie produkty nie ustępują wyglądem swoim naturalnym odpowiednikom, a są przy tym bardzo trwałe. Nie szkodzi im deszcz, duża wilgoć, ani wysokie temperatury. Mogą też przez długi czas stać na słońcu.

Technorattan jest też odporny na mróz, zatem meble tego typu mogą stać w ogrodzie przez cały rok. Nie musisz martwić się o zapewnienie im idealnego miejsca na zimę.


Materiał partnera zewnętrznego