Szafka RTV w stylu loftowym – jak wybrać?

0
1194
szafka loftowa
Loftowe wnętrza charakteryzują się nowoczesnym stylem i dużą przestronnością | fot.: materiał partnera

Pytanie całkiem istotne, bo pełni ona ważną funkcję w salonie. Kino domowe w wielu domach jest nieodłączną częścią kącika wypoczynkowego, a to wystarczający argument, aby zapewnić mu odpowiednią ilość miejsca i zadbać o jego estetyczne wyeksponowanie. Z tym zadaniem doskonale poradzi sobie szafka RTV w stylu loftowym – nowoczesny i praktyczny mebel o szerokich możliwościach aranżacyjnych. Jaką wybrać? Jak dobrze dopasować do estetyki wystroju wnętrza? Poznajcie kilka porad i wskazówek, które pomogą wam w wyborze idealnej szafki RTV pod telewizor.

Szafka RTV do loftowego salonu: postaw na niezawodny duet drewna i metalu

Loftowe wnętrza charakteryzują się nowoczesnym stylem i dużą przestronnością. Oprócz stonowanej kolorystyki bazującej głównie na bieli i szarości, spotkacie tutaj sporą ilość światła wpadającego przez ogromne okna i meble o lekkich, minimalistycznych konstrukcjach. W aranżacjach inspirowanych tym stylem prym wiodą drewno i metal, a więc materiały niezwykle solidne i odporne na zmieniające się trendy. Moda na meble wykonane z takich tworzyw nie traci na aktualności, a już szczególnie jeśli mowa o miejskich loftach…

Planujecie urządzić swój salon w tym stylu i nie wiecie jaką wybrać szafkę RTV? Zapewne nie będzie to dla was zaskoczeniem, jeśli powiemy, że w takich wnętrzach najlepiej sprawdzi się szafka pod telewizor z drewna i metalu. To duet nie tylko niezawodny, ale też uniwersalny w swej prostocie, a przy tym także odporny praktyczny w użytkowaniu i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Drewniano-metalowa szafka RTV dostępna w sfmeble.pl w stylu loftowym na cienkich nóżkach lub na podstawie w formie sanek będzie najlepszym wyborem, jeśli chcecie, aby podstawa pod TV była równie estetyczna, co i funkcjonalna.

szafka loft
W idealnej wersji szafka RTV powinna mieć około 45-55 cm głębokości i 50-60 cm wysokości | fot.: materiał partnera

Jaka szafka RTV loftowa będzie idealna pod telewizor?

Wiecie już, z jakich materiałów powinna być wykonana szafka RTV loftowa, dlatego teraz skupimy się nieco na rozwiązaniach praktycznych. Idealna szafka pod telewizor oprócz odpowiednio szerokiego blatu (szerszego o 5-10 cm od przekątnej ekranu), musi posiadać także perforowany otwór usytuowany w tylnym panelu, który pomoże sprawnie zorganizować i ukryć wszystkie przewody. Wybierając taki mebel, upewnijcie się też, że posiada on solidną konstrukcję i oferuje adekwatną do waszych potrzeb ilość miejsca do przechowywania. Pośród propozycji producentów nie brakuje stolików pod telewizor z półkami, zamykanymi szafkami i szufladami.

Lubisz praktyczne rozwiązania? Szafka RTV z półkami to najlepszy wybór!

Szafka RTV w ogólnym założeniu ma odpowiadać za eksponowanie telewizora w salonie oraz organizację akcesoriów wchodzących w skład kina domowego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby jej potencjał wykorzystać także w zakresie przechowywania – mebel wyposażony w praktyczne rozwiązania konstrukcyjne idealnie poradzi sobie w takiej roli. Szafki RTV w stylu loftowym są projektowane w duchu nowoczesności, dlatego oprócz niewątpliwych walorów wizualnych posiadają także liczne udogodnienia praktyczne.

Szafka pod telewizor, która oprócz blatu może zaoferować dodatkowo szafki z drzwiczkami, półki czy wysuwane szuflady to doskonały wybór do małych pomieszczeń. Takie sprytne rozwiązania potrafią bardzo zwinnie uporać się z niewielką ilością miejsca i pozwalają utrzymać porządek we wnętrzach niezależnie od okoliczności. Stoliki pod telewizor o otwartych konstrukcjach nie dają takiej możliwości, dlatego jeśli chcecie zyskać nieco dodatkowej przestrzeni na rozmaite drobiazgi to nie miejcie oporów przed skorzystaniem z proponowanej opcji – dobra szafka RTV loftowa ukryje wszystko to, co nie powinno znajdować się w zasięgu wzroku.

szafka rtv loft
Dobrze dobrana szafka RTV musi pasować pod kątem wielkości nie tylko do kina domowego, ale też do metrażu salonu | fot.: materiał partnera

Dopasuj rozmiar szafki RTV – zbyt mały mebel nie spełni dobrze swoich funkcji…

Co jeszcze jest ważne w kontekście wyboru szafki pod telewizor? Zdecydowanie wymiary. Dobrze dobrana szafka RTV musi pasować pod kątem wielkości nie tylko do kina domowego, ale też do pozostałego wyposażenia w pomieszczeniu i metrażu salonu. Zbyt mały mebel nie spełni dobrze wyznaczonej mu roli, a ten o masywnych kształtach zajmie dużo miejsca i optycznie pomniejszy przestrzeń, dlatego nie bagatelizujcie jakkolwiek tej kwestii.

W idealnej wersji szafka RTV powinna mieć około 45-55 cm głębokości i 50-60 cm wysokości. Takie wymiary sprawią, że ekran będzie znajdował się nieco poniżej linii oczu, a to z kolei wpłynie na komfort oglądania telewizji. Bardzo ważny pod tym względem jest także dystans pomiędzy szafką a meblami wypoczynkowymi. Bezpieczna odległość sofy od telewizora powinna być dwukrotnie większa niż szerokość TV. Przykładowo: jeśli telewizor ma ekran o szerokości 60 cm to przestrzeń dzieląca szafkę RTV od kanapy powinna wynosić co najmniej 1,2 m.


Materiał partnera zewnętrznego