Tradycyjny natrysk i deszczownica – armatura łazienkowa do nowoczesnej łazienki

0
1705
Przestronna łazienka z kabiną prysznicową
Aby armatura łazienkowa była pełna, trzeba sięgnąć po deszczownicę. Coraz częściej jest montowana równolegle ze słuchawką prysznicową | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Kąpiel lub wzięcie prysznica to moment, gdy szukamy relaksu, bez względu na to, czy wolimy posiedzieć w wannie, czy szybko skorzystać z natrysku. Komfort zapewnia możliwość odpowiedniego wyregulowania wody. Dobre rozwiązanie stanowi zestaw klasycznej słuchawki prysznicowej i deszczownicy. Dlaczego deszczownica jest coraz częściej stosowana w aranżacjach łazienek?

Tradycyjna słuchawka prysznicowa – co warto wiedzieć?

Słuchawka prysznicowa to armatura sanitarna, która zapewnia wygodę mycia. Jest pomocna, gdy trzeba wykąpać dzieci, ale też, gdy chcemy umyć plecy lub włosy. Dzięki giętkiemu wężowi, u którego końca się znajduje, może być umiejscowiona w uchwycie przymocowanym do ściany kabiny prysznicowej. Uchwyt może też znajdować się na drążku prysznicowym, a wtedy słuchawkę można przesuwać w górę lub dół i zablokować na wybranym poziomie, co stanowi praktyczne rozwiązanie ze względu na zróżnicowany wzrost osób, które korzystają z prysznica. W przeszłości byliśmy zdani na jeden strumień wody, ale teraz mamy możliwość regulowania jego siły i wielkości. Przemyślany design i napowietrzenie strumienia zapewniają oszczędność wody oraz komfort kąpieli. Godna polecenia armatura musi być wykonana z solidnych materiałów. Wąż, który łączy słuchawkę prysznicową z korpusem baterii, może być wyprodukowany z tworzywa sztucznego, ale dużą popularnością cieszą się wersje z metalowym oplotem. Węże z metalowym, wzmocnionym oplotem charakteryzują się specyficzną budową zamków oplotu. Jednocześnie są wytrzymałe i pozostają giętkie. Wygodę zapewnia wąż z obrotowym przyłączem, ponieważ takie rozwiązanie zapobiega jego splątaniu.

Sposoby podłączania deszczownicy

Aby armatura łazienkowa była pełna, trzeba sięgnąć po deszczownicę. Coraz częściej jest montowana równolegle ze słuchawką prysznicową. Zapewnia przyjemną kąpiel przypominającą stanie w strugach ciepłego deszczu. Można ją zamontować na ścianie lub pod sufitem. Może zostać podłączona do baterii prysznicowej zamiast tradycyjnej słuchawki lub dodatkowo. Jest mocowana do drążka, panelu prysznicowego lub łączona z baterią rurą, którą umieszcza się pod tynkiem. Montaż podtynkowy sprawia, że na zewnątrz widać wyłącznie głowicę deszczownicy i uchwyt mocujący. Jest to najbardziej estetyczny sposób montażu. Producenci oferują deszczownice scalone z panelem prysznicowym lub baterią mieszaczową. Instalacja deszczownicy podtynkowej wymaga zakupu baterii podtynkowej z przełącznikiem strumienia wody. Na etapie projektowania łazienki można się również zdecydować na deszczownicę do zabudowy, ale wtedy wymagany jest wzmocniony sufit podwieszany.

Forma i wielkość deszczownicy prysznicowej

Wielkość deszczownicy powinna być dostosowana do kabiny prysznicowej. Standardowe deszczownice charakteryzują się średnicą lub bokiem o długości 20-30 cm. Większe mogą mieć nawet 60 cm. Design jest niezwykle różnorodny, o czym można przekonać się, odwiedzając https://sklepmo.pl/. Atrakcyjne modele w obniżonych cenach pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych. Największy komfort zapewniają głowice wyposażone w opcję regulacji strumienia.


Materiał partnera zewnętrznego