Wanny wolnostojące – luksus w łazience!

0
1536
wanna wolnostojąca w eleganckim wnętrzu
Wanny wolnostojące powracają i to w wielkim stylu, który pozwala wprowadzić do łazienki nieco luksusu, rodem z arystokratycznych rezydencji | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Moda zatacza kręgi, dlatego co jakiś czas wraca w swoich trendach do rozwiązań, które wcześniej cieszyły się uznaniem i popularnością. Kiedyś wanny wolnostojące były powszechnie stosowane, zastąpiły je na długo wanny w zabudowie. Dzisiaj powracają i to w wielkim stylu, który pozwala wprowadzić do łazienki nieco luksusu, rodem z arystokratycznych rezydencji.

Gdzie się sprawdzą wanny wolnostojące?

Przez długi czas wanny wolnostojące odznaczały się dość masywną budową, dlatego dedykowane były do łazienek bardziej przestronnych. Nadal większe wanny potrzebują dużo przestrzeni, jednak projektanci zaczęli tworzyć produkty o bardziej kompaktowych rozmiarach i kształtach. Dlatego też wanny wolnostojące nie potrzebują już tak dużo miejsca, a bogaty wybór pod kątem ich rozmiarów i kształtów, pozwoli znaleźć odpowiedni model praktycznie do większości łazienek, w których jest możliwość zamontowania wanny.

Warto zaznaczyć, że wanny te dostępne są w różnych kształtach np. owalnych, prostokątnych, asymetrycznych czy okrągłych. Są one również bardzo ustawne, możemy zamontować je przy ścianie lub na środku łazienki – po prostu tam, gdzie będzie nam to najbardziej odpowiadać.

wanna wolnostojąca w małej łazience
Nadal większe wanny potrzebują dużo przestrzeni, jednak projektanci zaczęli tworzyć produkty o bardziej kompaktowych rozmiarach i kształtach | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Oryginalny design i wygoda użytkowania

Dlaczego wanny bez zabudowy uważane są za luksus? Wpływa na to przede wszystkim jakość ich wykonania oraz wygoda ich użytkowania. Tutaj każdy element jest doskonale widoczny, dlatego musi być perfekcyjnie dopracowany. I o ile w przypadku zabudowanych wanien, styl nadawany jest przez formę obudowy, to w przypadku wanien wolnostojących, one same stanowią swojego rodzaju element dekoracyjny w łazience.

Z tego powodu wanny te odznaczają się wyjątkowym designem, który często stanowi motyw przewodni dla aranżacji całej łazienki. Dopełnieniem są tutaj nowoczesne baterie wannowe stojące, które są montowane bezpośrednio do podłogi. Wszystko to nie tylko prezentuje się niezwykle efektownie, ale pozwala także na wygodne użytkowanie wanny. Co istotne, tego typu wanny projektowane są zarówno w nowoczesnym wzornictwie, jak i w stylu retro, dzięki temu z łatwością znajdziemy model, który będzie pasować do obranej przez nas stylizacji.

Wanny wolnostojące z konglomeratu

Do najbardziej luksusowych produktów tego typu, należą wanny wolnostojące z konglomeratu np.:

  • Mineral Composite
  • Mineral DuraBe
  • Konglomerat EVERMITE

Konglomerat jest materiałem niezwykle wytrzymałym, przyjemnym w dotyku i prostym w pielęgnacji. Wanny z konglomeratu można formować w oryginalne kształty z zachowaniem cienkich krawędzi, co nadaje całej konstrukcji lekkości i elegancji. Materiał ten pozwala również nadać wannom interesujące kolory, zrywając z charakterystyczną dla nich bielą. Dzięki temu otrzymujemy produkt odznaczający się wysoką trwałością, nietuzinkowym wzornictwem i ciekawą kolorystyką np.: wanny wolnostojące czarne, złote lub srebrne.

Wanny akrylowe

Na rynku istnieje również bogata oferta obejmująca nowoczesne wanny wolnostojące akrylowe. Materiał ten również jest przyjemny w dotyku, a same wanny także dostępne są w niezwykle bogatym wzornictwie, jednak odznaczają się mniejszą odpornością na uszkodzenia, co warto wziąć pod uwagę, wybierając wannę wolnostojącą do swojej łazienki. Ich zaletą jest natomiast lekkość, co ułatwia ich montaż czy ewentualne przestawienie.

Wanny wolnostojące to rozwiązanie stylowe i praktyczne, które nadaje łazience nieco splendoru. Kąpiel w takich warunkach jest wspaniałą chwilą relaksu i celebracji swojego ciała, które po męczącym dniu zasługuje na tę odrobinę luksusu.


Materiał partnera zewnętrznego