Żyrandol do salonu – czy nadal jest modny?

0
6784
Żyrandol do salonu
Dobrze dopasowany żyrandol może stać się prawdziwą ozdobą salonu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy żyrandol w salonie nadal jest modny? Czy warto inwestować w tego typu oświetlenie, jeżeli urządziło się salon w stylu minimalistycznym? Czy dostępne obecnie na rynku żyrandole pasują do nowoczesnych stylów? Odpowiadamy!

Jaki żyrandol do salonu?

Dobrze dopasowany żyrandol może stać się prawdziwą ozdobą salonu. Nie warto więc zostawiać wyboru tego typu lampy na ostatnią chwilę – już na etapie aranżacji pomieszczenia powinno się uwzględnić kilka różnych propozycji żyrandoli. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować lampę do wystroju wnętrza.

Piękny żyrandol do salonu może zarówno podkreślić urok pomieszczenia, jak i całkowicie je zdominować. Dlatego zawsze należy starać się dopasować lampę do stylu pomieszczenia – nigdy na odwrót. Nawet najpiękniejszy kryształowy żyrandol do salonu może całkowicie przyćmić wnętrze, a przez to optycznie je zmniejszyć i przytłoczyć. Żyrandole są ponadczasowe i nieprędko wyjdą z mody.

Nowoczesne żyrandole można dopasować do większości wnętrz – mówi ekspert z serwisu lampy.pl. – Różnią się one od siebie nie tylko kloszem, ale także liczbą ramion czy ilością dawanego światła. Pamiętaj, że zawsze należy dopasować lampę do wyglądu mieszkania, nigdy na odwrót.

Klasyczny żyrandol sprawdzi się w salonie, w którym dominują drewniane meble w różnych kolorach. Dodatkowo tego typu lampy doskonale pasują do drewnianej podłogi. Na rynku można znaleźć przeróżne wzory i kolory kloszów, dzięki czemu jeszcze łatwiej dobrać je do wystroju wnętrza. Przy dużych meblach w stylu klasycznym sprawdzają się duże żyrandole, które nie zdominują salonu, a będą dawać więcej światła. Jeżeli chodzi o żyrandol do salonu w stylu skandynawskim, to poleca się minimalistyczne klosze, często w kształcie kwadratu lub połowy koła. Można także postawić na ciemne klosze w klasycznym kształcie lub na żyrandol, który w ogóle nie ma klosza. Do takich należą m.in. lampy „pająki”, które mają kilka ramion.

Stylowy żyrandol do salonu może przybrać różne formy – obecnie bardzo popularne są klosze, które mają fantazyjne zagięcia, wykonane z nietypowych materiałów. Taki żyrandol doskonale będzie się prezentował zwłaszcza w nowoczesnym salonie.

Żyrandole pająki, minimalistyczne lampy, fantazyjne klosze, żyrandole z żarówkami LED… Wybór jest naprawdę ogromny – przekonuje ekspert z serwisu lampy.pl. – Dzisiaj można bez problemu kupić lampę, która będzie pasować do różnych stylów. Ostatnio coraz częściej spotykane są żyrandole minimalistyczne, ale również klasyczne czy kryształowe, które doskonale odnajdą się w tradycyjnych salonach.

Żyrandol ledowy do salonu

Żarówki LED niewątpliwie świecą dłużej niż klasyczne żarówki. Dodatkowo dają dość mocno skupione światło, dlatego na takie rozwiązanie powinny zdecydować się osoby, dla których żyrandol będzie w dużej mierze ozdobą salonu, a nie głównym źródłem światła. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w dobrze oświetlonych pomieszczeniach, które nie potrzebują dużej ilości światła. W przeciwnym razie lampy LED mogą nie być wystarczające, żeby oświetlić tak duże pomieszczenie.

Elegancki żyrandol do salonu ma być nie tylko ozdobą – powinien również dawać odpowiednio dużo światła, żeby bez problemu oświetlić pomieszczenie. Dlatego jeżeli Twój salon jest ciemny, a Ty nie planujesz zakupu dodatkowego oświetlenia (np. stojących lamp czy kinkietów), sprawdź, czy światło, które będzie dawać Twoja lampa, wystarczy do oświetlenia salonu. Dodatkowo uważnie dobierz żarówki – niektóre mają większy kąt świecenia, jednak źle dobrana lampa może znacznie ograniczyć ich możliwości.


Materiał partnera zewnętrznego