Czy jesień to koniec sezonu na spódnice? Demontujemy mity!

0
367
spódnica plisowana
Z odpowiednim doborem materiałów, długości, kolorystyki i dodatków, możemy cieszyć się noszeniem spódnic przez cały rok | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Gdy jesień zawita do naszych miast, a ulice zaczynają pokrywać dywan z żółtych i pomarańczowych liści, wielu z nas zaczyna automatycznie sięgać po cieplejsze, bardziej przytulne części garderoby. Jednak, czy oznacza to, że musimy całkowicie zrezygnować z noszenia spódnic na jesień? Absolutnie nie! Pora zdemontować ten mit i podpowiedzieć, jak cieszyć się noszeniem spódnic niezależnie od pory roku.

Materiał

Pierwszym, najważniejszym elementem jest oczywiście dobór odpowiednich materiałów. Spódnice z grubszego materiału, takiego jak dzianina, tweed, czy skóra, zapewnią nam komfort termiczny, niezależnie od kaprysów pogody. Szczególnie skórzane spódnice, z ich naturalnie ciepłym i miękkim materiałem, są doskonałym wyborem na chłodniejsze dni.

Wybierz odpowiednią długość

Drugim kluczowym aspektem jest długość. Spódnice na jesień midi, które kończą się mniej więcej w połowie łydki. Są nie tylko stylowe i eleganckie, ale także praktyczne i łatwe do noszenia. Z powodzeniem można je łączyć zarówno z botkami na obcasie, jak i z kozakami na płaskim obcasie.

Kolor też ma znaczenie

Trzeci punkt dotyczy kolorystyki. Jesień to pora roku, której dominującymi barwami są ciepłe, nasycone odcienie brązu, pomarańczy, burgundu i złota. Wybierając spódnice w tych tonacjach, łatwo wprowadzić do swojej garderoby trochę jesiennej atmosfery. 

Pamiętaj o dodatkach

Ostatni, ale nie mniej ważny, aspekt dotyczy dodatków. Sweter, kardigan, czy nawet obszerny szal mogą dodać ciepła i uroku naszej jesiennej stylizacji z spódnicą. Nie bójmy się też dobrać do niej grubszych rajstop – to nie tylko praktyczne, ale też modne rozwiązanie!

Jesień w Medicine

A dla tych, którzy poszukują dodatkowej inspiracji, polecamy wpisy na blogu Medicine, gdzie znajdziecie propozycje stylizacji m.in. z czerwoną sukienką – również idealną na jesień – https://wearmedicine.com/blog/jakie-dodatki-do-czerwonej-sukienki-pasuja-najbardziej/16609. Pamiętaj, że jesień to wcale nie koniec sezonu na spódnice. Z odpowiednim doborem materiałów, długości, kolorystyki i dodatków, możemy cieszyć się noszeniem spódnic przez cały rok!

Materiał partnera zewnętrznego