Czy srebrne kolczyki pozłacane to dobry wybór?

0
882
kolczyki pozłacane z kryształkami i perłami
Srebro i złoto stanowią doskonałe połączenie. Warto z niego skorzystać podczas przygotowywania zarówno codziennych stylizacji | fot.: depositphotos

Srebru nie da się odmówić uniwersalności. Z tego właśnie kruszcu powstaje mnóstwo biżuterii, kierowanej zarówno do pań, jak i panów. Łatwo można łączyć ją z elementami wykonanymi z innych metali, czego przykładem są srebrne kolczyki, które są często zestawiane ze złotem.

Mowa tu nie tylko o dobieraniu dwóch osobnych produktów ze złota i srebra, ale również o użyciu obu materiałów w jednej ozdobie. Kolczyki srebrne pozłacane dla wielu osób stanowią ozdobę szczególną, która jest doskonałym uzupełnieniem stylizacji. W pewien sposób mówią one nieco o statusie osoby, która z nich korzysta. Wspólnie zastanówmy się, czy ich zakup to na pewno dobry wybór, a także kiedy warto z nich skorzystać.

Pozłacane kolczyki – hit?

W sieci często można spotkać się z poglądem, jakoby srebro było najbardziej uniwersalnym z metali szlachetnych, wykorzystywanych w jubilerstwie. Trudno się z tym nie zgodzić. Materiał ten doskonale komponuje się zarówno ze stylizacjami codziennymi, jak i szykowanymi na specjalne okazje.

Tyczy się to także łatwości łączenia biżuterii srebrnej z innymi dodatkami, wykonanymi chociażby z białego złota czy platyny. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i nie kupić produktu 2w1? Kolczyki srebrne uszlachetniane złotem zyskują zupełnie nowy status. Nie giną we włosach czy też innych ozdobach. Szybko przykuwają uwagę i wpadają w oko. Jest to ich największy atut, któremu naprawdę trudno się oprzeć. Zwłaszcza wówczas, gdy decydujemy się na produkty zgodne z naszym gustem.

Biorąc to wszystko pod uwagę, kolczyki pozłacane to z pewnością bardzo atrakcyjna wygoda, którą warto się zainteresować. Kiedy okażą się dobrym wyborem?

    • Kolczyki pozłacane na specjalne okazje. Nie da się ukryć, że połączenie złota i srebra daje często oszałamiający efekt, którym możemy pochwalić w trakcie wystawnej kolacji, szczególnego wydarzenia czy też imprezy.
    • Biżuteria do pracy. Oba metale doskonale nadają się do uzupełniania formalnej, biznesowej stylizacji. Eleganckie kolczyki świadczyć będą o naszym profesjonalizmie i fachowym przygotowaniu. Dobrze pasują do kostiumów w stonowanych kolorach.
    • Kolczyki ze srebra na prezent. Jeśli chcecie sprawić bliskiej osobie przyjemność, srebrne kolczyki pozłacane okażą się doskonałym wyborem. To jedne z najefektowniejszych ozdób, które zadowolą niemal każdego.

Jak wybrać kolczyki pozłacane?

Trudno wskazać zalecane produkty, ponieważ wiele zależy od indywidualnych upodobań. Zwłaszcza że kolczyki srebrne występują w wielu odmianach – zarówno tych klasycznych, jak i odpowiadających współczesnej modzie. Często stawia ona na eksperymenty i łączenie rozmaitych kompozycji, którymi urozmaicane są kolczyki. Srebro to materiał bardzo plastyczny, dlatego jubilerzy mogą się wykazać, przygotowując biżuterię dla każdego.

Zanim jednak złożymy zamówienie na wymarzone kolczyki, warto jeszcze sprawdzić ich próbę. Wskazuje ona na to, ile czystego srebra zostało wykorzystanego w ich produkcji. Obecnie najbardziej pożądane są srebrne kolczyki z próbą 925 – oznacza to, że zostały wykonane ze stopu składającego się w 92,5% z czystego srebra.

Kupując modele pozłacane, należy zainteresować się również, jakim dokładnie złotem zostały one uszlachetnione. W opisie produktu wskazywane są zazwyczaj karaty, będące jednostką masy i czystości złota. Im więc więcej karatów, tym większa zawartość czystego złota w stopie. Taka analiza wystarczy, aby dokonać właściwego wyboru i zakupić kolczyki, które spełnią nasze wymagania i potrzeby.

Srebro i złoto stanowią doskonałe połączenie. Warto z niego skorzystać podczas przygotowywania zarówno codziennych stylizacji, jak i stroju na specjalną okazję. Kolczyki srebrne pozłacane nie tylko zachwycają swoim wyglądem, ale również są niezwykle wytrzymałe pod względem mechanicznym. W przypadku zachowaniu zasad odpowiedniej pielęgnacji, taka biżuteria posłuży nam przez wiele lat. Okaże się również bardzo dobrym wyborem na prezent – czy to urodzinowy, imieninowy, świąteczny czy też rocznicowy.


Materiał partnera zewnętrznego