Damskie sneakersy – z czym je nosić?

0
974
białe damskie conversy
Stylowe sneakersy mają coraz większą rzeszę zwolenniczek, którym zależy na wygodzie i komforcie w ciągu dnia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sneakersy to obuwie sportowe, które pasuje do wielu różnorodnych stylizacji. Takie buty świetnie sprawdzą się zarówno do spodni, jak i sukienki lub spódnicy. Stylowe sneakersy mają coraz większą rzeszę zwolenniczek, którym zależy na wygodzie i komforcie w ciągu dnia.

Sneakersy nie tylko do spodni

Jeszcze kilkanaście lat temu obuwie sportowe noszono tylko na siłownię, salę fitness lub na mecze. Od tamtego czasu zaszło wiele zmian w modzie oraz światopoglądzie, co sprawiło, że obecnie sneakersy można nosić do naprawdę ciekawych stylizacji. Obuwie sportowe jest dobre właściwie na każdą porę roku, może poza śnieżną zimą. W okresie jesiennym, wiosennym oraz letnim obuwie sportowe świetnie się sprawdza zarówno do pracy, jak i na spacery. Współczesne kobiety pokonują każdego dnia wiele kilometrów, jadąc do pracy, odprowadzając dzieci do przedszkola, wybierając się na zakupy, a także prowadząc samochód lub przemieszczając się komunikacją miejską. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby buty były wygodne i nie powodowały otarć, ranek lub problemów z kręgosłupem. Sneakersy to buty idealne, które można połączyć zarówno ze spodniami, jak i z sukienkami lub spódnicami. W ostatnich latach wiele kobiet zamiast szpilek nosi obuwie sportowe do sukienek. Sneakersy można połączyć na przykład z plisowaną, różową spódnicą lub sukienką wykonaną z dresowego materiału. Sneakersy damskie świetnie sprawdzą się do białej koszuli, czarnych spodni i marynarki. Inną ciekawą stylizacją jest jeansowa sukienka z paskiem połączona z obuwiem sportowym. Tak naprawdę możliwości ogranicza tutaj tylko wyobraźnia.

Najważniejsze zasady związane z noszeniem sneakersów

Po pierwsze warto wybrać odpowiednie, wysokiej jakości obuwie. Lepiej zainwestować w jedną, porządną parę niż mieć w szafie pięć zniszczonych i nie pasujących modeli. Warto pamiętać o tym, że w modzie przeciwieństwa się przyciągają, dlatego obuwie sportowe można zestawić z klasycznym ubraniem takim jak czarny golf i marynarka lub żakiet i jeansowe spodnie. Dobrze jest zaznaczyć, że w modzie zawsze pozostaje kolor biały, dlatego warto mieć w swojej garderobie przynajmniej jedną parę białego obuwia sportowego. Do sneakersów warto dobierać ciekawe skarpetki w różnorodnych kolorach. Warto wiedzieć, że w większości biur obuwie sportowe jest mile widziane, dlatego nie trzeba się go obawiać. W sytuacji, w której w firmie nie można nosić sneakersów, zawsze można ubrać je w piątek (czyli najluźniejszy dzień) lub też mieć w biurku obuwie na zmianę. Buty sportowe warto łączyć z sukienkami i spódnicami, ponieważ to zestawienie prezentuje się ciekawie, modnie i zarazem odważnie. Na koniec należy zaznaczyć, że są takie sytuacje, w których nie należy przychodzić w sneakersach np.na gale towarzyskie, formalne spotkania lub rozmowy kwalifikacyjne. W innych wypadkach zawsze można mieć na stopach swoje ulubione obuwie sportowe.


Materiał partnera zewnętrznego