Dlaczego warto wybrać torebkę skórzaną?

0
696
Damska skórzana torebka
Damska torebka odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu każdej kobiety, a już szczególnie w codziennej stylizacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zdarza się, że wie o nas więcej niż niejedna przyjaciółka. Przechowuje nasze najcenniejsze skarby i sekrety. Jest z nami w momentach radości, kiedy się smucimy i kiedy jesteśmy w stresie. Często towarzyszy nam także w chwilach błogiego relaksu lub szampańskiej zabawy. Kto? Pytanie raczej powinno brzmieć „co”? Bowiem chodzi tu o pewien bardzo kobiecy atrybut.

Torba, torebka, torebunia

Damska torebka odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu każdej kobiety, a już szczególnie
w codziennej stylizacji. Dobrze dobrana potrafi uwypuklić walory sylwetki oraz może świadczyć o ciekawym stylu swojej właścicielki. Z uwagi, że mamy tendencje do przywiązywania się do ulubionych przedmiotów, warto zainwestować w torebkę, która będzie służyła nam przez długie lata. Torebka skórzana to niemały wydatek. Jednak, jeśli mowa o zakupie „przyjaciółki i powierniczki” na niemal całe życie warto zaoszczędzić odpowiednią kwotę by móc sobie pozwolić na piękną, funkcjonalną i trwałą torebkę. Otoczona troską, dzięki właściwej pielęgnacji przez długie lata będzie się prezentować znakomicie, to pewne! Wystarczy zaglądnąć do garderoby swojej mamy, cioci lub babci by potwierdzić tę tezę.

Czym się kierować przy wyborze?

Wydawać by się mogło, że damska torebka to tylko dodatek. Nic bardziej mylnego. Niejednokrotnie to właśnie ona stawia przysłowiową kropkę nad i w stylizacji. Jeśli nie chcesz uchodzić za kobietę pozbawioną stylu, wystrzegaj się niechlujnie wykonanych, tandetnych egzemplarzy, które deformują się po kilku wyjściach. Postaw przede wszystkim na jakość skóry i precyzyjne wykończenie, są one gwarancją, że torebka przetrwa niemal wszystko.

Zapach luksusu, synonim elegancji

Materiał materiałowi nierówny, dlatego wybierając swoją torebkę warto sprawdzić z czego została wykonana. Najszlachetniejsze skórzane torby wytwarza się przede wszystkim ze skór bydlęcych pochodzących z najznamienitszych włoskich garbarni. Wprawni kaletnicy swoimi dłońmi potrafią wyczarować z nich unikatowe dzieło sztuki, które z każdym dniem będzie nabierało charakteru i szlachetnej patyny. Dlatego nie żałuj czasu na podjęcie decyzji. Przy wyborze swojej wymarzonej damskiej torebki nie kieruj się tylko i wyłącznie emocjami lub pierwszym zauroczeniem. Finalnie te kilkadziesiąt lub kilkaset złotych więcej wydane na skórzaną torebkę okazuje się być udaną inwestycją.

Towarzyszka na długie lata

Skórzane torebki pasują do wszystkiego. Nie mamy wątpliwości, że właściwa torba doda wyrazu zarówno luźnej stylizacji typu jeansy i kurtka, jak i bardziej formalnemu strojowi jakim jest elegancka garsonka. Pamiętaj, że klasyczne wzory oraz doskonała jakość nigdy się nie starzeją, a co za tym idzie nie wychodzą z mody. Oczywiście aby w pełni móc się cieszyć z doskonałej kondycji swojej torby trzeba pamiętać o odpowiednim sposobie ochrony i pielęgnacji. Staraj się, aby Twoja torba nie przemokła na deszczu. Jeśli jednak to się zdarzy, delikatnie osusz ją szmatką i pozwól naturalnie wyschnąć. Nieużywaną damską torebkę przed włożeniem do szafy najlepiej schować do płóciennego lub bawełnianego woreczka (takie pokrowce często są dodawane przy zakupie). Unikaj plastikowych opakowań, które sprawiają, że skóra nie może swobodnie oddychać przez co szybciej wysycha i pęka. Aby zapobiec odkształceniu formy środek torby warto wypełnić zmiętymi gazetami. Przed ponownym użyciem zafunduj jej kurację odmładzającą nacierając mleczkiem nawilżającym oraz kremem do skóry.

A Ty, już masz swoją ulubioną skórzaną torebkę, która będzie Ci towarzyszyć przez najbliższe lata?


Materiał partnera zewnętrznego