Elegancka odzież męska w 2021 roku – nadchodzące trendy

0
1399
przystojny elegancki mężczyzna w golfie
Stonowane i minimalistyczne rozwiązania są zawsze w modzie | fot.: stock.adobe.com

Rok 2020 był fascynujący. Warto jednak zastanowić się nad tym, co czeka nas w 2021 roku i jakie trendy przyniesie nam elegancka moda męska. Czy czeka nas rewolucja i definitywna zmiana szafy? Czy możemy jednak spać spokojnie? Zastanówmy się, co pojawiło się w ostatnim czasie na rynku i jakie prognozy przedstawiają nam światowej sławy eksperci.

Pamiętaj, że elegancka odzież męska ma ogromne znaczenie dla Twojego wizerunku. Nie oznacza to jednak, że nawet podczas wizyt towarzyskich musisz wyglądać jak w trakcie oficjalnej kolacji firmowej. Sprawdź zatem, jak ubrać się w 2021 roku, by wyglądać elegancko.

Stonowane i minimalistyczne rozwiązania są zawsze w modzie

Prestiżowy minimalizm nigdy nie wyjdzie z mody. Świadczą o tym m.in. czarne lub granatowe garnitury, które w połączeniu z białą, czarna lub niebieską (w zależności od koloru garnituru) koszulą, zawsze prezentują się elegancko. W 2021 roku nie powinniśmy oczekiwać pod tym względem zmian, ponieważ jest to bezpieczne rozwiązanie stosowane nie tylko przez mężczyzn biorących ślub, ale także przez wysoko usytuowanych dyrektorów, prezesów lub przedsiębiorców, którzy zawsze muszą prezentować się w sposób reprezentatywny.

Chcesz zaszaleć? Nie krępuj się

Z powyższego akapitu wiesz już, że w 2021 roku elegancka odzież męska doskonale będzie prezentować się w stylizacjach stonowanych, jednolitych i minimalistycznych. Moda pozwala jednak na nieco więcej szaleństwa, co widać na różnego rodzaju medialnych imprezach. Możesz skorzystać z ciekawych wzorów, lecz dopasuj je do rodzaju wydarzenia. Nikt raczej nie spojrzy na Ciebie przychylnym okiem, gdy będziesz ubiegać się o stanowisko dyrektora sprzedaży w koszuli w grochy i krawat nawiązujący do postaci z kreskówek.

Czy to znaczy, że możesz pozwolić sobie na koszule hawajskie i zróżnicowane wzory? Bez wątpienia marki typu Gucci lub Versace ze swoimi bogato zdobionymi projektami podbijają obecnie serca klientów na całym świecie, lecz czy można uznać, że jest to elegancka odzież męska? Tak i nie. Wszystko zależy od wyczucia smaku i sytuacji, w której będziemy sięgać po dane ubrania. Zachowaj zatem zdrowy rozsądek i podejść do tematu z pewną dozą dystansu. Hawajskie koszule nigdy nie były eleganckie i sprawdzają się one tylko w jednej sytuacji – podczas urlopu na plaży.

Więcej koloru

Łososiowa koszula połączona z białymi lub kremowymi spodniami prawdopodobnie nikogo już nie szokuje tak, jak jeszcze 10-15 lat temu. Jest to elegancka odzież męska w wydaniu letnim. Gdy temperatury powietrza są wysokie, o wiele lepiej sprawdzą się jasne odcienie i kolory odbijające światło, niż czerń i granat, w których będzie nam zwyczajnie zbyt gorąco.

Nie spodziewaj się rewolucji

Jak widać, nie powinniśmy obawiać się, że nasza szafa z dnia na dzień przestanie być modna. Trendy XXI wieku udowadniają nam, że coraz mniej osób zwraca uwagę na styl odzieży i liczy się jedynie odpowiednie dopasowanie elementów garderoby oraz dodatków. Wystarczy zatem zadbać o spójną całość, by elegancka odzież męska prezentowała się w sposób wyszukany i estetyczny.

Chcesz mieć pewność, że Twój strój wpisuje się w kanon eleganckiej odzieży męskiej zgodnej z panującymi trendami? Korzystaj z oferty sprawdzonych i renomowanych producentów oraz projektantów. Nie musisz inspirować się zagranicznymi markami (jak ww. Gucci lub Versace), by wyglądać modnie. Przekonaj się o tym na własne oczy i sprawdź m.in. sklep internetowy milermenswear.com. W 2021 roku znajdziesz tam mnóstwo modnych propozycji dla Panów dbających o klasę swojej garderoby.


Materiał partnera zewnętrznego