Funkcjonalne wyposażenie łazienki – jak zadbać o użyteczność?

0
630
funkcjonalna bateria łazienkowa
Siedzisko pod prysznic Novellini, źródło: twojabateria.pl

Łazienki to wnętrza, które nie tylko prezentują się atrakcyjnie wizualnie, ale również są wyjątkowo użyteczne. Decydując się na innowacyjną aranżację, warto wykorzystać wszelkie nowoczesne technologie, jakie oferuje rynek. Dotyczą one przede wszystkim armatury łazienkowej. Sprawdź, w jaki sposób można podnieść funkcjonalność swojej łazienki i sprawić, że korzystanie z niej będzie jeszcze prostsze niż dotychczas.

Baterie czasowe – komfort użytkowania i oszczędności

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, jakie można obecnie wykorzystać w domowych wnętrzach, są baterie czasowe. Jeszcze kilka lat temu były one spotykane wyłącznie w miejscach publicznych np. toaletach znajdujących się w galeriach handlowych. Ich zadaniem było zapewnienie szybkiego przepływu wody bez konieczności regulacji za pomocą klasycznych kurków. Miało to na celu eliminację przenoszenia bakterii.

W domowych wnętrzach baterie czasowe to przede wszystkim wygoda podczas ich używania. Nie jest to jednak jedyna zaleta. Warto zwrócić uwagę na kwestię zużycia wody. W momencie wykorzystania baterii łazienkowych, które uruchamiają się automatycznie po podstawieniu dłoni i wyłączają po ich zabraniu, można mówić o sporych oszczędnościach. Jest to nie tylko kwestia troski o środowisko naturalne, ale również możliwość zmniejszenia rachunków związanych ze zużyciem wody, a ta jak wiadomo jest coraz droższa.

Baterie czasowe są doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które mają w domu lub mieszkaniu małe dzieci. Pociechy często nie radzą sobie z odkręcaniem i zakręcaniem wody. W tym przypadku nie ma takiej potrzeby. Wystarczy podłożenie rączek malucha, by woda poleciała z kranu.

Rozwiązania dla osób starszych

Nie tylko dzieci wymagają nowoczesnych rozwiązań, ale także osoby starsze oraz takie, które mają problemy z poruszaniem się. W takim przypadku odpowiednim wyposażeniem łazienki jest prysznic typu walk-in, w którym nie ma brodzika. Przy jego zastosowaniu nie ma ryzyka potknięcia się przy wejściu, co przekłada się na bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Absolutną podstawą są również siedziska zamontowane pod prysznicem oraz specjalne uchwyty, dzięki którym można przytrzymać się podczas kąpieli, aby nie upaść. Uchwyty warto umieścić także w okolicy muszli klozetowej.

Funkcjonalne i eleganckie wyposażenie łazienki

Nowoczesne udogodnienia łazienkowe są wyjątkowo użyteczne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku maluchów i osób starszych. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na samą funkcjonalność, ale również na ich wygląd. Wiele osób jest przekonanych, że konieczny jest wybór między jednym i drugim. Tymczasem najnowsze baterie czasowe dostępne są w różnych wariantach, co sprawia, że bez problemu można dopasować je do każdej aranżacji wnętrza. Z kolei siedziska pod prysznic czy specjalne uchwyty prezentują się bardzo klasycznie i nie rzucają się w oczy.

Chcesz zadbać o wygodę i bezpieczeństwo wszystkich domowników? Postaw na rozwiązania wysokiej jakości, które sprawdzą się w każdej łazience.


Materiał partnera zewnętrznego