Instrukcja obsługi markowych butów Nike – gdzie kupić, jak rozpoznać oryginalne, jak prać?

0
961
Nike to marka, która produkuje dobrze wykonane obuwie sportowe | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Nike to marka, która produkuje sportową odzież i obuwie. Często można się jednak natknąć na tak zwane „podróbki” Warto wiedzieć jak rozpoznać oryginalne, jak również jak o nie dbać.

Jakie wybrać buty Nike do 200 zł? – postaw na jakość w rozsądnej cenie

Nike to marka, która produkuje dobrze wykonane obuwie sportowe. Ceny są bardzo rozbieżne, ponieważ można zakupić buty w wysokości 400/500 zł, lecz również takie, które są w cenie poniżej 200 zł. Takim modelem mogą być buty Nike MD Runner. Jest to odnowiona wersja, która już miała swoje „pięć minut” przed kilkoma laty. Występują one przeważnie w uniwersalnych czarno białych kolorach. Przeznaczone są głównie do biegania, jednakże świetnie nadają się do chodzenia na co dzień. Ich średnia cena to ok. 160 zł. Są one wykonane z zamszu i posiadają przewiewną siateczkę, dzięki czemu idealnie nadają się na cieplejsze dni.

Jak sprawdzić czy buty Nike są oryginalne? Szukaj wszystkich znaków marki

Buty Nike są bardzo popularne i często kupowane, a zatem można się natknąć na wiele podrobionych modeli. Z reguły są one oczywiście gorszego wykonania, przez co szybko mogą się zużyć lub po prostu zniszczyć. Pierwszym etapem do rozpoznania oryginału jest sprawdzenie wszystkich znaczków „Nike”. Są one z boku buta, na przodzie (na języku) oraz z tyłu w górnej części. Oprócz tego ważny jest też kod na metce, który powinien być dziewięciocyfrowy i zgodny z numerem tego modelu, który można sprawdzić w oryginalnym sklepie nike. Często do rozpoznania podróbek od oryginału potrzeba znać dokładnie wszystkie detale oryginalnych butów Nike, aby móc stwierdzić, czy są one na podróbce lub czy jest ich brak.

Jak sprawdzić czy buty Nike są oryginalne? Szukaj wszystkich znaków marki | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak wyczyścić białe buty Nike? Prać w wodzie czy czyścić na sucho?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby do czyszczenia butów Nike nie używać ostrej szczotki, czy chropowatej szmatki. Podstawowe akcesoria do wyczyszczenia butów to miękka szczoteczka do zębów i miękka szmatka. Przede wszystkim należy zmieszać proszek do prania lub płyn do prania z letnią wodą i wymieszać, następnie zanurzyć szczoteczkę i przetrzeć w miejscach gdzie jest brud na obuwiu, potem pomoczyć szmatkę w letniej wodzie i zmyć nadmiar płynu. Jest to bezpieczne i skutecznie wyczyszczenie białych butów Nike, które mogą się często brudzić z uwagi na jasny kolor, jakim jest biel.

Jak wyprać buty Nike? Czy można prać w pralce?

Nie wszystkie buty Nike można wyprać w pralce. Należy przed tym dokładnie się upewnić, czy dany model nadaje się do prania w pralce. Jeśli tak należy przede wszystkim wyjąć sznurówki i wkładki, a następnie ustawić na określoną ilość stopni. Jeśli natomiast nie ma zezwolenia producenta na pranie w pralce należy je jedynie czyścić, tak jak zostało to opisane powyżej. Przede wszystkim należy skrupulatnie stosować się do zalecanych form czyszczenia, aby nie zniszczyć obuwia.

Gdzie kupić buty Nike tanio i w przystępnej cenie?

Buty Nike są powszechnie dostępne, jednakże najlepszym portalem do zakupu obuwia marki Nike w przystępnej cenie jest portal Lamoda.pl https://lamoda.pl/katalog/buty/nike-m . Największym atutem tego portalu jest to, że często można trafić na korzystne przeceny obuwia Nike. Warto wiedzieć, że wszystkie buty Nike na tej stronie internetowej są oryginalne oraz skategoryzowane pod kątem różnych kolekcji.


Materiał partnera zewnętrznego