Jak wybrać kolorowe, męskie skarpetki?

0
440
kolorowe skarpetki
Przyjęło się, że do eleganckiego garnituru, czy stroju formalnego panowie zakładają skarpetki w kolorze czarnym, a rzadziej białym. Okazuje się, że ten utarty schemat obecnie jest przełamywany, a skarpetki kolorowe w połączeniu z garniturem mogą się świetnie komponować | fot.: materiał partnera

Skarpetki są jedną, z najbardziej uniwersalnych części garderoby, z tego też względu w swoich szafach posiadają je zarówno panie jak i panowie. Okazuje się, że odpowiednio dobrane skarpety mogą stanowić świetne uzupełnienie całej stylizacji. Sprawdza się to szczególnie w przypadku panów, u których spodnie najczęściej odrywają tę część garderoby i mogą zaburzyć nawet najbardziej elegancki outfit. Skarpetki męskie powinny więc zostać dobrane zarówno w odpowiedniej długości, a także w odpowiedniej kolorystyce. Jak zatem wybrać kolorowe, męskie skarpetki?

Kolorowe skarpetki a elegancki garnitur

Przyjęło się, że do eleganckiego garnituru, czy stroju formalnego panowie zakładają skarpetki w kolorze czarnym, a rzadziej białym. Okazuje się, że ten utarty schemat obecnie jest przełamywany, a skarpetki kolorowe w połączeniu z garniturem mogą się świetnie komponować. Jednak jak powinniśmy je dobrać? Otóż panowie powinni kierować się kilkoma, prostymi zasadami. W pierwszej kolejności, warto wybrać skarpetki kolorowe, których dominująca barwa jest mocno zbliżona do odcienia spodni, wówczas podczas siadania, gdy nogawka odsłoni część skarpety, nie będą one zwracały tak dużej uwagi. W przypadku ubrań formalnych, warto zrezygnować ze skarpetek opatrzonych zbyt krzykliwymi wzorami, a także jaskrawymi kolorami. Można zaś z powodzeniem postawić na stonowane połączenia kolorów, co idealnie wpisze się w ramy stylu nazywanego klasyczną elegancją. Kolejną kwestią, na którą panowie powinni zwrócić szczególną uwagę to długość skarpetek. Do garnituru i ubrań oficjalnych, powinny one sięgać co najmniej do połowy łydki. Dlaczego? Otóż przy siadaniu spodnie mimowolnie się podwijają wobec tego, skarpetka w żadnej sytuacji nie powinna odsłaniać nogi.

Zrezygnuj z białych skarpet na rzecz ich kolorowych odpowiedników

Panujący powszechnie stereotyp, że to białe skarpetki są uniwersalne i niezwykle bezpieczne podczas komponowania stylizacji, nie ma tak naprawdę nic wspólnego z rzeczywistością. Wręcz przeciwnie, gdy podczas oficjalnego spotkania, nogawki spodni się lekko podwiną i odsłonią białe skarpetki, jest to uważane za brak dobrego gustu i poczucia stylu. Białe skarpety często więc okazują się prawdziwie nietrafionym wyborem. By unikać tego typu wpadek, od razu lepiej wyposażyć się w skarpetki kolorowe, które będą pasowały na każdą okazję. Z powodzeniem dopasujemy je do oficjalnych, casualowych, czy sportowych, męskich stylizacji. W każdym przypadku okażą się one świetnym uzupełnieniem i modnym dodatkiem. Co więcej, warto wspomnieć, że obecnie można znaleźć na rynku skarpetki męskie kolorowe, w których każda z nich się od siebie różni, jednak są one połączone wspólnym motywem kolorystycznym lub wzorem. To świetne rozwiązanie dla panów, którzy przy pomocy niewielkiego dodatku, chcą podkreślić swój indywidualny styl i kreatywność.

Kolorowe skarpetki jako modny i ciekawy dodatek

Skarpetki męskie bez wątpienia są tą częścią garderoby, która praktycznie zawsze będzie widoczna. Niegdyś traktowano to jako podstawowy problem, jednak wraz z upływem czasu i dynamiczną zmianą trendów w modzie męskiej, zaczęto dostrzegać niekwestionowane zalety tej sytuacji. Z tego też względu skarpetki kolorowe mogą być niezaprzeczalnym atutem stylizacji. Podstawą jednak staje się kwestia ich odpowiedniego wyboru. Mogą się one co prawda świetnie komponować z całym strojem, ale równie dobrze mogą z nim kontrastować. Jeśli panowie postawili więc na wielobarwną stylizację, w której dużo się dzieje, skarpetki najlepiej będzie dobrać pod kolor jednego z elementów jak np. koszulka. Dzięki temu prostemu zabiegowi, mężczyźni będą mogli uzyskać efekt dobrze zaplanowanej stylizacji z ciekawym połączeniem kolorystycznym. Przy wyborze kolorowych skarpetek męskich warto również zwrócić uwagę na ich wzory. Wówczas, modele z dość dynamicznymi nadrukami, świetnie skomponują się z gładkimi i stonowanymi ubraniami na zasadzie kontrastu. Panowie mogą więc spokojnie skomponować ciemne spodnie, ze skarpetkami wzorzystymi, w jaskrawych kolorach. Dzięki temu stylizacja zostanie ożywiona i zyska niebanalny charakter.

Skarpetki męskie w różnych kolorach i okraszone wzorami świetnie skomponują się z większością stylizacji. Dzięki nim panowie będą mogli podkreślić swój indywidualnych charakter i kreatywność, a przy tym wciąż świetnie wyglądać. Z pozoru niewielki dodatek, ma ogromne znaczenie.

Materiał partnera