Jakie buty warto zabrać ze sobą na wakacje do ciepłych krajów?

0
726
Kobieta na plaży z butami w dłoni
Espadryle mają jednak pewną przewagę nad tradycyjnymi trampkami, ponieważ jest to model obuwia, który bardzo wyraźnie kojarzy się z odpoczynkiem i pozwoli w 100% wczuć się w wakacyjny klimat | fot.: stock.adobe.com

W ciągu roku występują dwa podstawowe okresy czasu, kiedy najchętniej decydujemy się na wakacyjne wyjazdy – ferie zimowe oraz letnia przerwa od zajęć szkolnych. Wynika to z faktu, że w tym czasie uczniowie oraz studenci nie uczestniczą w lekcjach i wykładach, dlatego jest to dobry czas dla rodziny, aby zorganizować sobie wypoczynek. Singlom oczywiście również zdarza się planować wyjazdy w okolicy ferii zimowych, ponieważ jest to dobry czas zarówno na wypad w góry, jak i na wyjazd do egzotycznych krajów w poszukiwaniu ciepła i promieni słońca. Jeżeli planujesz zimowy wyjazd do ciepłych krajów, warto odpowiednio przygotować do tego swoją garderobę. Jednym z najważniejszych rzeczy, które powinnaś ze sobą zabrać są oczywiście odpowiednie buty. Jakie modele warto umieścić w swoim bagażu?

Wygodne buty do zwiedzania i zabawy

Podstawowym typem obuwia, które powinno znaleźć się w bagażu są wygodne zakryte buty. Przydadzą Ci się szczególnie w sytuacji, gdy jesteś miłośniczką łączenia wypoczynku z faktycznym poznawaniem świata i kultury. Zwiedzanie zabytków i spacery na łonie przyrody mogą okazać się na tyle wymagające, że letnie sandałki nie wystarczą. Na takie okazje polecamy zabrać ze sobą lekkie trampki lub espadryle na płaskiej podeszwie. Oba typy będą odpowiednie na dłuższe wędrówki po mieście lub wypady plenerowe. Są wygodne, dzięki czemu Twoje nogi będą w stanie przejść w nich wiele kilometrów, a dodatkowo na tyle przewiewne, że stopy nie spocą się nadmiernie podczas upalnych dni. Espadryle mają jednak pewną przewagę nad tradycyjnymi trampkami, ponieważ jest to model obuwia, który bardzo wyraźnie kojarzy się z odpoczynkiem i pozwoli w 100% wczuć się w wakacyjny klimat. Cechami charakterystycznymi tego rodzaju obuwia jest to, że są uszyte one z lekkich materiałów, a ich podeszwa wykonywana jest z plecionych sznurków, włókien juty lub trawy. Spakuj więc koniecznie espadryle do swojej walizki.

Sandałki na kolację, klapki na plażę

W wakacyjnej torbie, którą zabierzesz ze sobą w egzotyczną podróż nie powinno też zabraknąć eleganckich sandałków oraz klapek. Ładne sandałki sprawdzą się wyśmienicie jako uzupełnienie stylizacji na imprezę, leniwe poranki w kawiarni, gdzie będziesz rozkoszować się ulubionym naparem lub kolację w lokalnej knajpce, gdzie będziesz kosztować miejscowych specjałów. Natomiast klapki to najlepsze rozwiązanie na plażę lub na basen. Ochronią stopy przed gorącym piaskiem, zapewnią higienę na basenie, gdzie kąpie się wiele osób, a ponadto łatwo można je wyczyścić obmywając pod bieżącą wodą lub zanurzając kilka razy w morzu.


Materiał partnera zewnętrznego