Pięknie, ciepło, beztrosko – to właśnie na te plaże najchętniej wybierają się teraz turyści

0
598
Łeba Ruchome Wydmy
Plaża w Łebie jest idealnym miejscem na długie spacery, szczególnie w połączeniu z obserwacją zachodzącego słońca | fot.: stock.adobe.com

Niektóre plaże nad Bałtykiem dorównują tym zagranicznym. Które z tych plaż zasługują na miano najbardziej docenianych przez turystów?

Piękna plaża w Łebie

Łeba jest zdecydowanie bardzo częstym wyborem poszukujących wypoczynku turystów. W sezonie może tam być naprawdę tłoczno. Trudno się dziwić – plaża w Łebie jest pokryta drobnym, miękkim, białym piaskiem, dzięki któremu każdy może poczuć się jak na egzotycznej wyspie. W trakcie sezonu ratownicy czuwają nad bezpieczeństwem kąpiących się w morzu turystów. Wieczorami w okolicy tętni życie, a okoliczne miejscowości zachęcają do skorzystania z licznych pubów i restauracji. Dzięki wysokiej zawartości jodu w powietrzu, relaksujący wypoczynek na plaży w Łebie przysługuje się również naszemu zdrowiu. Plaża w Łebie jest również idealnym miejscem na długie spacery, szczególnie w połączeniu z obserwacją zachodzącego słońca.

Ustka, czyli „letnia stolica Polski”

ustka zachód słońca
Po plaży w Ustce możemy spodziewać się czystego, drobnego piasku, prawdziwie wakacyjnego nadmorskiego klimatu, krystalicznie czystej wody oraz zdumiewająco czystego powietrza | fot.: stock.adobe.com

Ustka co roku przyciąga do siebie tłumy turystów, poszukujących relaksującego wypoczynku w letnich promieniach słońca oraz czystych wodach Bałtyku. Jest to kurort, który śmiało można nazwać jednym z najbardziej tętniących życiem, dlatego to idealny wybór dla każdego turysty oczekującego aktywnych i rozrywkowych wakacji. Liczne bary, restauracje ze świeżymi rybami oraz sklepy z pamiątkami pozwalają Ustce zachowywać klimat miasteczka portowego. Po plaży w Ustce możemy spodziewać się czystego, drobnego piasku, prawdziwie wakacyjnego nadmorskiego klimatu, krystalicznie czystej wody oraz zdumiewająco czystego powietrza. Gdy znudzimy się już beztroskim wypoczynkiem na plaży, na pewno nie zawiedzie nas również okolica, bogata w różnego rodzaju atrakcje turystyczne oraz zabytki.

Kołobrzeg – plaża oznaczona Błękitną Flagą

zachód słońca w Kołobrzegu
Plaża została oznaczona Błękitną Plażą, co oznacza, że spełnia wymogi Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej | fot.: stock.adobe.com

Po plaży w Kołobrzegu możemy spodziewać się złocistego piasku, w otoczeniu którego wypoczynek nad polskim morzem staje się prawdziwą przyjemnością. Plaża została oznaczona Błękitną Plażą, co oznacza, że spełnia wymogi Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej. Dla turysty oznacza to możliwość pływania w krystalicznie czystej wodzie oraz plażowania na niezanieczyszczonym piasku. Kołobrzeg, tak jak wiele innych polskich kurortów, ma do zaoferowania liczne atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na plażę w Kołobrzegu każdego roku nadciągają tysiące turystów, zatem nie ma wątpliwości, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce do spędzenia relaksujących wakacji.

Podsumowując, polskie plaże mają turystom do zaoferowania nie mniej niż wiele zagranicznych plaż. W Polsce można spędzić wakacje w bardzo satysfakcjonujący sposób, wybierając jako miejsce pobytu Ustkę, Kołobrzeg, Łebę, ale również wiele innych wspaniałych kurortów, które mogą pochwalić się różnorodnymi udogodnieniami oraz atrakcjami zapewnianymi turystom. 

JJA