Krótkie spodenki męskie – krótki przewodnik po trendach 2019

0
1340
Spodenki Haze Chino
Krótkie spodenki chino pozwalają na uniknięcie udaru cieplnego, spełniając jednocześnie standardy klasycznego i nienagannego wyglądu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Istnieje wiele niezłomnych zasad dotyczących tego, jak i kiedy nosić krótkie spodenki, a świat mody stylowo prezentuje możliwości noszenia ich tak, by uniknąć katastrofy. W artykule przedstawimy kilka złotych zasad, aby w upalne dni zachować 100% komfortu w dobrym stylu.

Pomimo tego, co nasze zalane potem ciała mówią nam latem, przejście na szorty może być ryzykownym ruchem. Zbyt krótkie i zbyt dopasowane kolorystycznie szorty z marynarką i koszulką, do tego krawat? Uwierz – ryzykujesz otrzymaniem wyglądu jak w pierwszy dzień szkoły podstawowej. Za długie spodenki? Wszystko poniżej kolana może sprawić, że wyglądem zobrazujesz przeżytek roku 2000.

Rozmiar! Nie za duże, nie za małe – krótkie spodenki muszą być dopasowane!

W ciągu ostatniej dekady szorty stały się krótsze. Ikony męskiej mody jak np. Daniel Craig w Jamesie Bondzie mając na sobie parę spodenek La Perla, odkrywa 90% swoich nóg i wygląda bardzo okej, jednak to, co nadaje się na Jamesa Bonda na karaibskiej plaży, nie przekłada się na grilla na działce ze znajomymi – nie oszukujmy się. Najlepiej wybrać krótkie spodenki, które sięgają do długości uda. Jest to najbardziej uniwersalny dla każdego kształtu ciała fason i pozwala uniknąć faux pas w kwestii stylizacji. Jeśli jednak chcemy czegoś co wizualnie będzie wydawało się faktycznie na krótkie, warto przymierzyć krótkie spodenki z mankietami u dołu – zapewniają świetne złudzenie optyczne bez odkrywania większości nóg. Takie modele oferują firmy streetwear’owe jak Patriotic, czy Moro.

Odpowiednie szorty na każdą okazję

Łatwo jest zestawić parę smukłych, ciemnych dżinsów w miesiącach zimowych z resztą garderoby. Ale kiedy zamieniamy śnieg na słońce, nie przeżyjesz upału w 30 stopniowym słońcu… z drugiej strony jeśli nie chcesz wyglądać śmiesznie w krótkich spodenkach, a wciąż szałowo przeczytaj poniższe wskazówki i zauważ, że co okazja to inne szorty!

Szorty Chino

Styl rezerwowy na pikniki, grille i bardziej fancy wypady w miasto w weekendowe noce. Krótkie spodenki chino pozwalają na uniknięcie udaru cieplnego, spełniając jednocześnie standardy klasycznego i nienagannego wyglądu. Połącz swoje bawełniane szorty Chino z klasyczną koszulą i granatową marynarką i wykończ je parą mokasynów. Taka stylizacja sprawdzi się nawet w biurze. Zestawienie krótkich spodenek męskich chino z koszulą sprawi, że będziesz wyglądał schludnie i elegancko w każdych warunkach.

Spodenki jeansowe

Krótkie spodenki jeansowe
Krótkie spodenki jeansowe nie są tak oddychające, jak ich odpowiedniki z bawełny i lnu, ale są trwałe i przechodzą dobrze do wieczora bez zagnieceń i widocznych ubrudzeń. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Gdy zaczniesz spędzać więcej czasu w ogródku piwnym swojego pubu niż w swoim własnym, warto wybrać parę wytrzymałych szortów, które wytrzymają kilka prań i nieprzewidzianych przygód – rozlane piwo, a może nawet popiół papierosowy… bywa różnie. Krótkie spodenki jeansowe nie są tak oddychające, jak ich odpowiedniki z bawełny i lnu, ale są trwałe i przechodzą dobrze do wieczora bez zagnieceń i widocznych ubrudzeń. Jeszcze lepiej, ciemny kolor ukryje większość plam i dobrze wypada zarówno z koszulą jak i T-shirtem i modnymi kicksami. Jednak uważaj, spodenki jeansowe mają talent do wyglądania na zaniedbane, jeśli są źle zaprojektowane. Warto więc zaopatrzyć się w porządnej jakości krótkie spodenki jeansowe najbardziej docenianych marek streetwearowych, jak np. Patriotic, Dudek P56, Jigga Wear, Prosto, czy Mass Denim – wszystkie wymienione i wiele innych znajdziesz w ofercie krótkich spodenek sklepu Preorder.pl.

Spodenki sportowe

Dzięki erze sportowej i modzie streetwearowej łatwiej jest wyglądać modnie, nawet w dresowych krótkich spodenkach. Wybierz subtelną parę krótkich spodenek do tego t-shirt (koszulka bez logo) w uniwersalnym kolorze, takim jak czarny, szary lub granatowy. Lub uderz w stronę streetwearowego wyglądu z czymś mocno oznakowanym przez Luxx All, Nike, Adidas, Patriotic czy Prosto. Do tego załóż luksusową bluzę z kapturem. Nie ma opcji żeby takie zestawienie wyglądało źle!

Krótkie spodenki sportowe
Wybierz subtelną parę krótkich spodenek do tego t-shirt (koszulka bez logo) w uniwersalnym kolorze, takim jak czarny, szary lub granatowy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kierując się tą niewielką ilością zasad stworzysz świetne połączenia, unikniesz modowej wtopy i jednocześnie nie roztopisz się w upalne dni!


Materiał partnera zewnętrznego