Męskie spodnie na lato w wersji plus size – jak dobierać?

0
168
moda męska plus size
Różnorodne stylizacje, zarówno bardziej sportowe, luźne, ale i te w wersji smart casual, można tworzyć, dobierając krótkie spodenki chinosy lub dżinsy | fot.: materiał partnera

Latem nie obejdziemy się bez krótkich spodenek, zarówno korzystając z atrakcji w mieście, wybierając się na spacer, zakupy czy do pracy, jak i stawiając na zagraniczne wyjazdy. Krótkie spodnie będą stanowiły bazę wyjściową. Jak jednak wybrać te z kategorii plus size, które będą nie tylko wygodne, dopasowane do okazji i miejsca, do którego się wybieramy, ale i zamaskują niedoskonałości sylwetki?

Krótkie spodenki w wersji plus size – nie tylko moda

Wybierając męskie krótkie spodenki w większych rozmiarach, należy się kierować nie tylko tym, co obecnie jest modne. Oczywiście, estetyka, w tym kolory, wzory czy detale mają znaczenie dla całej stylizacji i jej odbioru przez osoby postronne. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nawet najlepszej jakości, pochodzące od znanych marek, wpisujące się w aktualne trendy modowe krótkie spodenki nie będą się dobrze prezentowały, jeśli źle dobierzemy ich rozmiar czy fason.

Panowie o krąglejszych sylwetkach muszą zwracać na to szczególną uwagę. Często bowiem popełniają błąd, który polega na wybieraniu oversizowej odzieży czy zbyt luźnych elementów garderoby, w tym krótkich spodenek. Niestety, ale to krok w stronę stworzenia stylizacji, która wygląda niedbale, a do tego wizualnie dodaje kilogramów, zamiast je odbierać.

Na stronach sklepów internetowych, tak jak w przypadku https://duzylolek.pl/, można znaleźć tabele rozmiarowe, które ułatwiają wybór spodenek w odpowiednim rozmiarze. Wystarczy dokonać pomiarów na ciele, a następnie porównać je ze wskazaną tabelą, by znaleźć właściwy rozmiar.

Wersje sportowe i na co dzień

Krótkie spodenki w wersjach sportowych, wybieranych na spacer, spotkanie ze znajomymi czy na wakacyjny wyjazd, mają być z założenia przede wszystkim wygodne. Wśród modeli plus size panowie mogą zatem wybierać spodenki z bawełny dresowej, z gumką w pasie lub zawiązywane na sznurek. To dobra opcja, jeśli mężczyzna zmaga się z niewielkimi wahaniami masy ciała, ponieważ zarówno gumka, jak i sznurek w pasie pozwalają dobrze dopasować spodenki – aby nie spadały, ale i nie były zbyt ciasne.

Krótkie spodenki w opcji casualowej

Jeśli szukamy połączenia wygody z elegancją, stawiamy na stylizacje casualowe, na wersje letnie, które nadają się na wieczorne spotkania z rodziną czy znajomymi, wybierzmy materiałowe krótkie spodenki zapinane na guzik i suwak, ze szlufkami w pasie. Można do nich dobrać pasek skórzany lub materiałowy w pasującym do stylizacji kolorze. Będzie wciąż letnio, wygodnie, ale już nieco bardziej elegancko.

Chinosy i dżinsy w wersji letniej

Różnorodne stylizacje, zarówno bardziej sportowe, luźne, ale i te w wersji smart casual, można tworzyć, dobierając krótkie spodenki chinosy lub dżinsy. Pasują do nich elegantsze koszule, koszulki polo i tradycyjne T-shirty.

Każdy mężczyzna ma szansę znaleźć spodnie w wersji letniej, które dopasuje do swojego charakteru, najbardziej lubianych stylizacji, ale i okazji, na jaką się wybiera. I mowa tu o modelach plus size – modnych, wygodnych i efektownych wizualnie.

Artykuł sponsorowany