Okulary — doskonały gadżet stylizacyjny

0
513
okulary gadżet
Okulary z powodzeniem uzupełnią Twoją kreację niczym najbardziej ozdobna biżuteria | fot.: materiał partnera

Czy wiesz, że aż 40% Polaków nosi okulary korekcyjne, a te przeciwsłoneczne stanowią jeden z podstawowych elementów garderoby podczas letnich dni? Nie ma wątpliwości, że właśnie tego typu akcesorium to jeden z najpowszechniejszych dodatków, które mamy zawsze przy sobie. Warto, aby wybrać okulary nie tylko dopasowane do owalu twarzy, ale również te, które wpisują się w aktualne trendy. Nic dziwnego, że coraz częściej zakup okularów stanowi poważną inwestycję finansową, a ich jakość to priorytet.

Okulary jako wyrób medyczny

Okulary, na które składają się szkła korekcyjne oraz oprawki, jako całość stanowią wyrób medyczny. Nie oznacza to oczywiście, że znaczenie ma w ich przypadku tylko i wyłącznie aspekt zdrowotny w zakresie niwelowania wady wzroku czy możliwości komfortowego funkcjonowania. Musisz wiedzieć, że okulary korekcyjne mogą stanowić także element uzupełniający cały look, a te idealnie dopasowane do typu urody czy owalu twarzy będą wręcz wpływać pozytywnie na atrakcyjność zewnętrzną.

Koniecznie zajrzyj do e-sklepu Eyephoria okulary premium, które ten sklep online ma w swojej ofercie, wskazują, że w przypadku oprawek ogromne znaczenie ma także design. Jak widać, ten wyrób medyczny również może być modny i jak najbardziej warto zwracać uwagę na obowiązujące trendy, przecież okulary znajdują się na naszych nosach każdego dnia.

Doskonała ochrona oczu

Jako dodatek stylizacyjny świetnie sprawdzają się również okulary przeciwsłoneczne. Najlepsi projektanci w każdym sezonie dyktują modę, zgodnie z którą oprawki i szkła ciemnych okularów wyróżniają się akcentami dekoracyjnymi. Warto dodać, że okulary przeciwsłoneczne cieszą się tak ogromną popularnością, że ich projektowania podejmują się największe, światowe domy mody, a same okulary stanowią dopełnienie ich kolekcji ubrań.

W tym sezonie hitem będą duże, kwadratowe okulary przeciwsłoneczne, chociaż na wybiegach mody często zauważyć można również „kocie” oprawki. Pamiętaj, że oprócz designu okularów przeciwsłonecznych, szczególną uwagę w ich przypadku należy zwracać na ochronę oczu. Tego akcesorium nie warto kupować na straganach czy w butikach z pamiątkami w nadmorskich kurortach. Dobre okulary, które stanowią odpowiednie zabezpieczenie dla naszego wzroku przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, w tym promieni UVA i UVB, to takie, które posiadają specjalny filtr o wartości UV 400. Właśnie on chroni oczy w 99% przed promieniowaniem.

Okulary jak biżuteria

Okulary z powodzeniem uzupełnią Twoją kreację niczym najbardziej ozdobna biżuteria. Dopasuj ich kształt odpowiednio do owalu twarzy, postaw na oprawki z dodatkowym elementem typu cyrkonie albo kolorowe szkła. W ofercie dobrych salonów optycznych bez problemu znajdziesz okulary premium w stylu sportowym albo te, które będą świetnym dodatkiem uzupełniającym elegancki outfit. Okulary biżuteryjne w wersji ekskluzywnej dodadzą klasy i szyku, są także doskonałym zwieńczeniem looku.

Materiał partnera