Polskie marki odzieżowe rosną w siłę! Na które warto zwrócić uwagę?

0
938
modelka na wybiegu
Jeszcze kilkanaście lat temu, potencjalni klienci szukali wyrafinowanych i niepowtarzalnych stylizacji za granicami naszego kraju. W chwili obecnej, światowej klasy sławy polskie, jak również zagraniczne ubierają się w nasze rodzime marki | fot.: StockAdobe.com

Któż nie chciałby wyglądać modnie i zawsze mieć idealna stylizację. Często wychodzimy z założenia, że zagraniczne firmy odzieżowe są lepsze, mają większy asortyment, czy lepsze jakościowo materiały. Warto jednak zatrzymać się i spojrzeć na polskie marki, które nie odstają od tych zagranicznych. Na tapetę weźmy te firmy, które dostępne są dla każdego pod względem ekonomicznym. Często ich klienci nie wiedzą, że są krajowymi firmami.

4F

W ostatnim czasie nadciągnęła do naszego kraju moda na zdrowy styl życia i na uprawianie różnego rodzaju sportu. Marka 4F, która początkowo szyła ubrania dla polskich reprezentantów sportowych, w późniejszym okresie wypuściła na rynek odzież sportowa w atrakcyjnych cenach. W swojej ofercie mają bardzo dobrej jakości asortyment i każdy sportowiec dobierze coś dla siebie. Legginsy damskie, męskie, koszulki z termoaktywnych materiałów, które są wytrzymałe i schną w zawrotnej prędkości. Dodatkowo w sklepach firmowych znaleźć można akcesoria sportowe typu torby, saszetki, rękawiczki, czapki i wiele innych. Jak przystało na dobra sportowa markę nie obyło się również bez obuwia różnego rodzaju.

Mosquito

Marka o nietuzinkowych wzorach materiałów, których nie znajdziemy w innych sklepach. jest to stosunkowo młoda firma, która dzięki determinacji i dobremu sztabowi PR w zawrotnym tempie rozwinęła się na polskim rynku. Przykładem może być sukienka świąteczna w kolorowe bombki, czy komplet getrów i bluzki we frytki.Znajdziemy w ich ofercie casualowe pozycje, jak i również na wielkie wyjścia. Firma rozszerzyła swoja ofertę o pozycje dla dzieci markowane nazwą i love milk. Dzięki temu można stworzyć niepowtarzalne sety dla rodzica i dziecka o tych samych wzorach. Firma ma zaledwie kilka sklepów stacjonarnych, większość sprzedaży odbywa się drogą elektroniczną.

Sinsay

Młodziutka marka, która przyciąga różnorodnością asortymentu o bardziej luźnym, codziennym stylu. Skierowana jest bardziej w stronę nastolatek, choć w ofercie są pozycje również pasujące kobietom po 40-stce. Tym, czym zwracają na siebie uwagę, są bardzo atrakcyjne ceny swoich ubrań. Przykładowo modny t-shirt z nadrukiem można kupić za 10-20 zł, czego nie doświadczymy w innych sklepach, mówiąc o cenie regularnej. Forma ma również kilka pozycji sportowych wartych zauważenia.

Wólczanka

Polska firma z wieloletnią tradycją. Kojarzy się z wyjściowa modą męską. Doskonałymi jakościowo materiałami i krojami garniturów i koszul. ostatnio jednak, można zauważyć, iż marka próbuje również zadbać o kobiety, wprowadzając wiosenne koszule. Mimo określonego profilu firma się rozwija nie tracąc na jakości oferowanych produktów.

Patrząc na przestrzeni lat, rynek modowy w Polsce poczynił niesamowity krok naprzód. Jeszcze kilkanaście lat temu, potencjalni klienci szukali wyrafinowanych i niepowtarzalnych stylizacji za granicami naszego kraju. W chwili obecnej, światowej klasy sławy polskie, jak również zagraniczne ubierają się w nasze rodzime marki. Świadczy to nie tylko o nietuzinkowym podejściu osób projektujących, ale również bardzo dobra jakością wykonania oraz materiałów.


AZA