Przyszłość branży jubilerskiej: trendy i spostrzeżenia

0
559
pierścionki trendy
Pierścionki stały się eklektyczną kolekcją akcesoriów | fot.: stock.adobe.com

Przed ogólnoświatową epidemią COVID-19 badania szacowały, że przemysł jubilerski osiągnie poziom 480,5 miliarda dolarów do 2025 r. Pomimo wyzwań związanych z pandemią (producenci zegarków i biżuterii odnotowali 25% spadek sprzedaży w 2020 r.), wydatki na luksus są pewne i sektor ten nie wykazuje oznak spowolnienia. Trendy mogą się zmieniać z roku na rok, ale wiele podstawowych produktów pozostaje przez jakiś czas. Tegoroczny look to idealne połączenie wyrazistych elementów, warstw, odważnych i jasnych kolorów. Przyjrzyjmy się, czego można się spodziewać po trendach jubilerskich i świeżych typach na 2022 rok.

Multiplikacja pierścieni

Wydaje się, że ten klasyczny trend w modzie trzyma się mocno. Od dodawania do stylizacji przypadkowych, dziwnych plastikowych pierścionków do specjalnych kolekcji ze złota i srebra, które zakładane są warstwami na palcach dłoni – pierścionki stały się eklektyczną kolekcją akcesoriów.

Ciężar

Masywne  łańcuchy pojawiły się w 2020 roku i nadal robią furorę w świecie mody. W tym roku zobaczymy różne ich wersje – grube i ciężkie, inkrustowane diamentami, masywne naszyjniki, bransoletki i kolczyki. Duże kolczyki były zawsze w modzie, ale w tym roku wzory są wyjątkowo wariackie czego przykładem są egipskie projekty Silvii Furmanovich lub gruby, złoty styl Davida Webba. W ramach ukłonu w stronę lat 70. i 80. przywrócona do łask jest również olbrzymia włoska złota obręcz. Każdy projektant biżuterii robi obecnie swoją wersję wyjątkowo dużego kolczyka.

Pastele i jasne, odważne kolory

Kolory pojawiają się na scenie z masywnymi, kolorowymi naszyjnikami, kolczykami i zawieszkami. Choć mogą wyglądać jak zabawka, dodają zabawnego kolorytu każdej stylizacji.

Designerskie broszki

Ten klasyczny styl vintage nadal jest niesamowitym sposobem na nudę w każdej stylizacji. Designerskie broszki i szpilki z logo mogą wyglądać niesamowicie na rogu kapelusza lub na ładnej biznesowej marynarce nadając całemu strojowi luksusowy wygląd.

broszka vintage
Ten klasyczny styl vintage nadal jest niesamowitym sposobem na nudę w każdej stylizacji | fot.: stock.adobe.com

Chokery

Chokery wracają do łask, a styl wydaje się zmieniać w tym roku na bardziej masywny.  Był to jeden z wyróżniających się produktów podczas styczniowych pokazów w Paryżu – De Beers, Boucheron i Mikimoto, wszyscy zaprezentowali całkiem spektakularne naszyjniki z kołnierzykiem, które bez wątpienia trafią na czerwony dywan. Na pokazach couture projektanci, w tym Giambattista Valli, Fendi i Elie Saab, prezentowali dekolty z głębokim dekoltem i bez ramiączek, zgodnie z trendem i „pozostawiając odpowiednią ilość miejsca na zabójczy naszyjnik z kołnierzykiem”.

maksymalistyczny choker
Maksymalistyczny styl to mile widziana odmiana od minimalistycznej estetyki ostatnich sezonów | fot.: stock.adobe.com

Od odważnych złotych kołnierzyków po duże, zabawne kolczyki w jasnym, soczystym kolorze, biżuteria to teraz maksymalna zabawa. Maksymalistyczny styl to mile widziana odmiana od minimalistycznej estetyki ostatnich sezonów. Następuje zmiana w biżuterii, jest ona odważniejsza, mocniejsza i bardziej radosna. Zabawa polega na mieszaniu — łączeniu nowego ze starym, dodawaniu kolorów i kawałków, miksowaniu diamentów ze sportowym lookiem. Wszystko aby poprawić humor po 2 latach pandemii.

AOL