W poszukiwaniu idealnej kurtki

0
769
kobieta w czerwonej kurtce zimowej
Idealne okrycie damskie to takie, które jest dopasowane do naszej sylwetki, zapewnia komfort użytkowania i chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi | fot.: stock.adobe.com

Okrycia wierzchnie damskie dostępne są w wielu odsłonach, dlatego wybór nie zawsze jest oczywisty. Warto zacząć od określenia swoich potrzeb, oczekiwań i preferencji. Kupowanie pierwszej lepszej kurtki, kierowanie się wyłącznie ceną lub modą, nie będzie najlepszym pomysłem. Idealne okrycie damskie to takie, które jest dopasowane do naszej sylwetki, zapewnia komfort użytkowania i chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Jakie rodzaje kurtek mamy do wyboru?

Łatwo domyślić się, że w zimowe dni wspaniale sprawdza się kurtka puchowa. Może mieć wypełnienie gęsie lub kacze, co przekłada się na lekkość i dobre właściwości izolacyjne. W takiej kurtce będzie nam bardzo ciepło, dlatego przy mrozach okaże strzałem w dziesiątkę. Kurtki puchowe niezbyt sprawdzają się, jeśli chodzi o okrycia wierzchnie plus size, gdyż jeszcze bardziej optycznie powiększą sylwetkę. Jeśli już decydujemy się na tego typu kurtkę przy większych rozmiarach, najlepiej będzie postawić na taką w ciemnej kolorystyce, aby uzyskać efekt wyszczuplenia. Mamy też kurtki wodoodporne, czyli idealne przede wszystkim jesienią, kiedy nie brakuje opadów atmosferycznych. Wyposażone są one w membranę, która zatrzymuje krople wody na powierzchni materiału, chroniąc okrycie wierzchnie przed przemoczeniem. W zależności od grubości membrana może mniej lub bardziej efektownie chronić przed przemakaniem tkaniny.

Kolejnym rodzajem kurtki będzie softshelle, w której mamy polarową podszewkę i materiał chroniący przed wiatrem. Nie sprawdzą się one w przypadku opadów atmosferycznych ze względu na to, że są przemakalne. Przy wietrznej i chłodniejszej pogodzie softhelle sprawdza się rewelacyjnie. Użytkownicy tego typu kurtek cenią sobie oddychalność, wygodę, lekkość i komfort poruszania się. Jak sama nazwa na to wskazuje, przed wiatrem mają uchronić nas kurtki wiatrówki. Wykonane są one z cienkiego i lekkiego materiału, cechują się dużą wytrzymałością. W ich przypadku można liczyć też na kaptur, ściągacze przy rękawach i w dolnej części, nieznacznie przedłużony tył.

Ciekawą opcją są kurtki hybrydowe, czyli takie do noszenia o każdej porze roku, łącznie z chłodnymi wieczorami latem. Do ich produkcji sięga się po różne rodzaje materiałów, łączyć ze sobą ich właściwości. Takie hybrydowe kurtki zapewniają ciepło i wygodę, świetnie sprawdzają się do uprawiania aktywności fizycznej na zewnątrz. Mogą być też noszone na co dzień, w wersji casualowej. W sprzedaży znajdują się nawet kurtki trzy w jednym, w przypadku których mamy do dyspozycji wiele elementów – w zależności od pogody i naszych potrzeb można je dopiąć lub odpiąć. Takie kurtki chronią przed zimnem i deszczem.


Materiał partnera zewnętrznego