3 destynacje na wiosenny wyjazd

0
2489
Egipt piramidy wielbłądy
Egipt jest doskonałym wyborem dla osób, które nie mogą doczekać się letniej aury. Już w połowie marca temperatura sięgać może powyżej 26 stopni | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wiosna to dobry moment na wczasy. Nasze organizmy budzą się po zimowym przestoju, a pierwsze promienie słońca pozwalają zyskać dodatkową energię do działania. Nawet jeżeli w grę wchodzi wyłącznie wyjazd na kilka dni, warto pokusić się o taką eskapadę, tym bardziej, że biura podróży mają w zanadrzu kilka ciekawych, także zagranicznych propozycji. Które oferty warto rozważyć wiosną w szczególny sposób?

  1. Egipt
  2. Cypr
  3. Hiszpania

Oczywiście, to tylko niektóre z popularnych i dostępnych w atrakcyjnych cenach kierunków.

Egipt

Egipt jest doskonałym wyborem dla osób, które nie mogą doczekać się letniej aury. Już w połowie marca temperatura sięgać może powyżej 26 stopni, a piękne plaże i czysta woda zachęcają do odpoczynku. Wyjazd wiosną jest nawet lepszy koncepcyjnie, ponieważ kilka miesięcy później temperatury mogą dokuczać bardziej wrażliwym na upały. Ważną zaletą takiego terminu są także ceny. Biura podróży takie jak https://dreamtours.pl/ oferują liczne, przedsezonowe promocje. Turyści bardzo chętnie decydują się odwiedzić Hurghadę, Sharm El Sheikh czy nieco bardziej europejskie w klimacie Dahab. Egipt jednak to nie tylko plażowanie, ale również sporo zwiedzania, co ucieszy przede wszystkim miłośników aktywnego wypoczynku. Wędrówki w marcu i kwietniu będą zaś znacznie przyjemniejsze niż przemieszczanie się w lipcowych upałach.

Cypr

Wiosna będzie piękna również na Cyprze. Ważnym atutem, podobnie jak w przypadku Egiptu, są niższe niż w lipcu ceny. Uwagę warto zwrócić jednak również na rozkwitającą przyrodę: zielone stoki, krokusy i tulipany. W maju na wyspie organizowane jest Święto Kwiatów, któremu nieodłącznie towarzyszy zabawa i muzyka. Cypr pokochają miłośnicy pieszych wędrówek. Łącznie wyznaczono tutaj około 50 km górskich tras turystycznych. Znajdziemy tutaj także piękne plaże i czystą wodę. Warto wspomnieć, że połowa z wyspiarskich kąpielisk uzyskała wyróżnienie Błękitnej Flagi za panującą tutaj czystość oraz wysiłki włożone w dbałość o środowisko. Latem średnia temperatura wody dochodzi do 27 stopni. Wiosną jest nieco chłodniej i dla niektórych przyjemniej.

Hiszpania

Uniknąć upału, ale zobaczyć Hiszpanię? Tak, to jest możliwe, wystarczy udać się w te regiony wiosną. W terminie tym na turystów czekają również mniej codzienne atrakcje. W połowie marca w Walencji celebruje się Święto Ognia, będące pożegnaniem zimy. Imprezie towarzyszą fajerwerki i ogniska rozświetlające całe miasto. To niezwykle malownicze wydarzenie, które warto połączyć ze zwiedzaniem innych turystycznych atrakcji regionu.


Materiał partnera zewnętrznego