Wycieczka na Teneryfę – dlaczego warto?

0
668
Teide, Teneryfa
Teneryfa należy do wysp pochodzenia wulkanicznego, co miało ogromny wpływ na ukształtowanie jej terenu | fot.: stock.adobe.com

Wycieczka na Wyspy Kanaryjskie jest dla wielu osób synonimem wysokiego statusu majątkowego. Wbrew obiegowej opinii, aby jechać na wycieczkę na Kanary nie potrzeba wygrać w totka, dzięki czemu jest to coraz chętniej wybierany kierunek na wakacyjne wyjazdy dla Polaków. Sprawdźmy zatem, dlaczego warto jechać na Teneryfę.

Niezwykłe krajobrazy

Teneryfa należy do wysp pochodzenia wulkanicznego, co miało ogromny wpływ na ukształtowanie jej terenu. Mamy tutaj wysokie góry, głębokie wąwozy oraz stożki wulkaniczne, które znacząco się różnią od gór, które znamy z naszego rejonu. Niektóre z wulkanów znajdujących się na wyspie od czasu do czasu wybuchają, a widok wydobywającej się z ich kraterów lawy z pewnością na długo pozostaje w pamięci.

Wysokie klify

Wulkaniczne pochodzenie wyspy spowodowało nie tylko istnienie wysokich gór, ale również bardzo wysokich klifów. Największe z nich mają wysokość od 300 do 600m i są drugimi co do wysokości klifami w Europie. Znajdują się one w pobliżu miejscowości Los Gigantes, która swoją nazwę zawdzięcza właśnie ich istnieniu.

Przyjemne ciepło przez cały rok

Teneryfa należy do wysp z bardzo stałym rozkładem temperatur w ciągu roku. Nie ma tutaj ani mrozów ani upałów, a przez cały rok temperatura oscyluje w okolicach 17-25 stopni Celsjusza. Dzięki temu wycieczka na Teneryfę będzie zawsze udana, niezależnie od tego, w jakim miesiącu się tam wybierzemy. Poszukującym większej ilości ciepła polecamy południe wyspy, a lubiącym większą wilgoć i wiatry jej północne krańce.

Urokliwe miasteczka

Podczas wyprawy na Teneryfę nie warto ograniczać się tylko do atrakcji przyrodniczych, gdyż uwagę przyciągają urokliwe miasteczka. Są one dowodem na to, jak bardzo architektura może wpasować się w przyrodę, tworząc przestrzeń przenikającą się w każdym calu. To właśnie dzięki temu powstały takie miasteczka jak Taganaga czy Garachico zapadają w pamięć i na długo pozostają we wspomnieniach.

Parki rozrywki

Na Teneryfie nie będą również nudzić się najmłodsi, którzy mogą korzystać nie tylko z kąpieli w wodach oceanu, ale również korzystać z tematycznych parków rozrywki i oceanariów. Jest ich na wyspie kilka, a na szczególną uwagę zasługuje Siam Park, który mieści się aż na 18km2 i oferuje bardzo szeroki wybór rozrywek wodnych. Miłośnicy przyrody chętnie spędzą czas w Loro Parku, w którym można podziwiać pokazy delfinów, tropikalne zwierzęta czy pokazy z udziałem papug.

Materiał partnera