5 miejsc, które warto odwiedzić w USA

0
753
waikiki
Waikiki – raj dla surferów i plażowiczów | fot.: stock.adobe.com

Stany Zjednoczone są tak ogromnym krajem, że często nie wiadomo od czego zacząć jego zwiedzanie. Ameryka ma wiele atrakcji do zaoferowania. Miasta znane na całym świecie, często widziane w telewizji, przyciągają swoją historią, blaskiem lub majestatycznością. Oto pięć miejsc, które na pewno warto zobaczyć, aby zapewnić sobie wspomnienia na całe życie.

Nowy Jork – miasto jak żadne inne

nowy jork
Nowy Jork najlepiej jest zwiedzać w ciągu dnia | fot.: stock.adobe.com

Dla osób odwiedzających Nowy Jork po raz pierwszy może się wydawać, że przechadzają się po planie filmowym. To tutaj znajduje się mnóstwo miejsc, które znane są z telewizji bądź filmów. Statuę Wolności, Time Square czy Empire State Building chyba widział już każdy, ale niekoniecznie na żywo. Nowy Jork najlepiej jest zwiedzać w ciągu dnia, wieczorem wybrać się na przedstawienie na Broadway, a w międzyczasie zrobić zakupy w sklepach oferujących produkty najpopularniejszych marek na świecie.

San Francisco w stanie Kalifornia

Golden Gate Bridge
Najbardziej charakterystyczną atrakcją miasta jest zapierający dech w piersiach Golden Gate Bridge | fot.: stock.adobe.com

Do tego miasta na zachodnim wybrzeżu najlepiej się wybrać, aby oderwać się od codzienności. Jest ono idealne dla par, singli i rodzin. Piękne widoki, urocze ulice i możliwość stołowania się na świeżym powietrzu sprawiają, że San Francisco jest świetnym miejscem na odwiedziny. Najbardziej charakterystyczną atrakcją miasta jest zapierający dech w piersiach Golden Gate Bridge. Drugą co do popularności atrakcją San Francisco jest Alcatraz. Można odbyć wycieczkę po słynnym więzieniu i poczuć się jakby się było bohaterem filmu czy powieści przedstawiającej historię tego miejsca.

Wielki Kanion Kolorado

wielki kanion Kolorado
Wielki Kanion jest na liście rzeczy, które należy zobaczyć przed śmiercią | fot.: stock.adobe.com

Wielki Kanion jest na liście rzeczy, które należy zobaczyć przed śmiercią. Jest to miejsce, przyciągające turystów z całego świata od dekad. Spoglądanie na niekończący się horyzont ponad ścianami kanionu i patrząc na niezmierną głębię pod spodem, jest jedną z głównych atrakcji podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. Ponadto do Wielkiego Kanionu można się łatwo wybrać, korzystając z jednodniowej wycieczki z Las Vegas bądź z Phoenix.

Las Vegas, czyli miasto grzechu

las vegas
Las Vegas w stanie Nevada nie na darmo jest nazywane miastem grzechu | fot.: stock.adobe.com

Las Vegas w stanie Nevada nie na darmo jest nazywane miastem grzechu. Tutaj każdy może spełnić swoje najskrytsze marzenia. To błyszczące miasto jest położone w środku pustyni, ale posiada wszelkie zasoby potrzebne do dobrej zabawy. Las Vegas tętni życiem przez całą dobę. Jest tutaj mnóstwo hoteli, kasyn i atrakcji, zapewniających rozrywkę na każdym kroku i o każdej porze. Las Vegas nigdy nie śpi.

Waikiki – raj dla surferów i plażowiczów

Waikiki jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez plażowiczów i surferów. Leży na przedmieściach Honolulu na Hawajach. Charakteryzuje się pięknymi, złotymi plażami, na których można spędzać wieczory przy kolacji ze znajomymi lub z ukochaną osobą. W ciągu dnia można opalać się na plaży albo wypożyczyć deskę surfingową i spróbować swoich sił na hawajskich falach. Idealne miejsce dla każdego, kto chce choć trochę poczuć się jak w raju.

Tak wiele do zobaczenia, a tak mało czasu

Stany Zjednoczone to ogromny kraj z mnóstwem miejsc, które warto zobaczyć. Wyjeżdżając na wakacje do USA, warto opracować plan działania i być selektywnym w wyborze atrakcji. Powyżej przedstawiono zaledwie kroplę w morzu możliwości jakie ma do zaoferowania ten kraj. Jedno jest jednak pewne. Stany Zjednoczone są tak urozmaicone i bogate w różnorodne atrakcje, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

GKU