Belgia – co warto zobaczyć?

0
1051
brugia Belgia
Jedną z największych atrakcji w Belgii jest miasto Brugia nazywane "Wenecją Północy" | fot.: stock.adobe.com

Belgia – co warto zobaczyć, a co rozczarowuje? Kraj ten jest ciekawym kierunkiem, który warto wybrać na spędzenie swojego urlopu. Choć kojarzy się głównie z polityką i Parlamentem Europejskim – oferuje wiele różnych atrakcji turystycznych, pozwala zwiedzić ciekawe miejsca i wypocząć w miłej atmosferze. Potrafi oczarować wyjątkowym stylem architektonicznym i przepięknymi krajobrazami. Jakie są największe atrakcje Belgii i co warto odwiedzić wybierając się do tego kraju?

Najważniejsze punkty turystyczne na mapie Belgii

Jedną z największych atrakcji jest miasto Brugia nazywane „Wenecją Północy”. Stare miasto zostało wpisane na listę zabytków UNESCO. Na uliczkach znajdują się średniowieczne budynki, który przykują wzrok każdego turysty. Warto wspiąć się tam na wieżę miejską i zrelaksować się w otoczeniu klimatycznych kanałów. Obowiązkowym punktem podczas planowania wakacji w Belgii jest zwiedzanie stolicy – Brukseli. Poza nowoczesną europejską siedzibą warto zwiedzić tam Wielki Plac nieustannie tętniący życiem. Kolejnym miastem wartym uwagi jest Gandawa – wyjątkowe są budynki zbudowane w typowo gotyckim, warto zwiedzić też średniowieczny zamek Gravensteen. Mons to małe miasteczko leżące przy granicy z Francją w regionie górniczym. Jest to doskonała baza do wycieczek (szczególnie kolejowych po Belgii). W pobliżu znajduje się też główna siedziba NATO. Młodsi turyści tłumnie przybywają do miasta Charleroi, które jeszcze niedawno uznawane było za najbardziej depresyjne miejsce w Europie. Jest to popularny cel osób ceniących sobie sztukę uliczną.

Bokrijk w Belgii ścieżka rowerowa
Obowiązkowym punktem wycieczki do Belgii dla każdego amatora kolarstwa jest skorzystanie ze ścieżki rowerowej o nazwie „Cycling Through Water” | fot.: stock.adobe.com

Urlop w Belgii – aktywności, których nie można pominąć

Obowiązkowym punktem wycieczki do Belgii dla każdego amatora kolarstwa jest skorzystanie ze ścieżki rowerowej o nazwie „Cycling Through Water”. Trasa ta jest niezwykle efektowna, gdyż przebiega przez środek jeziora w parku Bokjirk. Dla fanów spędzania czasu w otoczeniu natury, a także dla osób zajętych zwiedzaniem, które pragną poświęcić trochę czasu na relaks na świeżym powietrzu – warto skorzystać ze ścieżki w koronach drzew. Jej długość to łącznie 700 m, a wysokość – 10m. Wizytówką Belgii są również wyjątkowe sklepy z czekoladą słynną na całym świecie. Ich asortyment może przyprawić o zawrót głowy! Belgia to kraj mogący poszczycić się doskonałym połączeniem kolejowym. Warto wybrać się chociaż na jedną wycieczkę pociągiem. Wbrew pozorom w kraju tym można także skorzystać z kąpieli słonecznych na pięknych plażach. Jedną z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości jest Ostenda. Jest położona nad kanałem La Manche i jest chętnie odwiedzana przez amatorów spędzania czasu nad wodą.

Belgia to kraj zachwycający swoją różnorodnością. Urlop spędzony w tym kraju na pewno nie będzie nudny, i każdy typ turysty będzie w stanie dopasować plan aktywności do indywidualnych upodobań. Belgia zachwyca zarówno obecnością wielu zabytków, jak i pięknej przyrody i terenów umożliwiających wypoczynek w gronie rodziny, czy znajomych na świeżym powietrzu. Dodatkowo doskonałe połączenia kolejowe mogą uczynić urlop w Belgii fascynującą przygodą!

OŁĘ