Co robić z małymi dziećmi nad morzem zimą?

0
489
Rowy zimą
W bezchmurną pogodę warto pójść na spacer – powietrze w tym rejonie jest wyjątkowe – czyste, dobrze natlenione a przede wszystkim przesycone jodem, magnezem i bromem | fot.: stock.adobe.com

Pobyty zimą nad Bałtykiem z dziećmi są rzadkością, ale warto skorzystać z takiego wypoczynku, szczególnie gdy pogoda dopisuje. Choć maluchy nie będą mogły wykąpać się w morzu, skorzystacie z dobroczynnego klimatu, pobudzających spacerów i lokalnych atrakcji. Jak spędzić zimowe ferie z dziećmi nad morzem?

Przede wszystkim wybierz odpowiednią lokalizację – to szczególnie ważne, gdy jest zimo – atrakcje, jakie gwarantuje ośrodek, w którym odpoczywacie, mogą okazać się nieocenione, gdy zmieni się aura. Dobrym lokum będą apartamenty Rowy, które oferują aktywności od rana do wieczora. Możesz wspaniale spędzić czas z dziećmi, nawet nie opuszczaj resortu. Poza tym wybrzeże zimą oferuje inne rozrywki dla rodzin. 

Polskie morze zimą – spaceruj po zdrowie dzieci!

W bezchmurną pogodę warto pójść na spacer – powietrze w tym rejonie jest wyjątkowe – czyste, dobrze natlenione a przede wszystkim przesycone jodem, magnezem i bromem. Pierwiastki są wysoko cenione – u dzieci chorych na astmę czy alergików pozwalają na swobodniejsze oddychanie, a tym samym wzmocnienie układu krwionośnego. Morskie powietrze jest zimą nie tylko świeże, ale też wolne od zanieczyszczeń i dlatego działa na drogi oddechowe naszych pociech jak balsam. Aerozol nawilża śluzówkę dróg oddechowych i stymuluje produkcję śluzu, który jest pomocny w usuwaniu zanieczyszczeń. Ponadto wahania temperatury i ciśnienia atmosferycznego sprawiają, że w późniejszym czasie znacznie łatwiej jest maluchowi przystosować się do zmiennych warunków pogodowych panujących jesienią i zimą. Spacery zimą są kojące – wyciszają oraz wpływają korzystnie na poprawę koncentracji.

Podaruj dzieciom niezapomniane chwile zimą nad morzem

Ferie nad morzem to wspaniała okazja do poznania polskiej historii wybrzeża. Okolice Bałtyku oferują wiele zabytkowych obiektów do zwiedzania oraz kuszą lokalną kuchnią. Nie rezygnuj z codziennej dawki ruchu – oprócz spacerów po plaży, postaw na zamknięte auqaparki czy też oceanaria, jeśli chcesz, by maluchy poznały ciekawą faunę i florę podmorskich wód. Warto korzystać z ośrodków ruchu – kręgielni, zamkniętych placów zabaw, a nawet lokalnych salonów SPA, które oferują wyciszające zabiegi na ciało również dla dzieci, np. czekoladowe masaże. Bardzo często miejscowości nadmorskie łączą w sobie kompromis między tradycją, nowoczesnością, dlatego żaden maluch nie wyjedzie rozczarowany.

Jak przygotować dziecko na zimowe ferie nad Bałtykiem?

Pamiętaj o odpowiedniej odzieży wierzchniej. Warto spakować takie elementy dziecięcej garderoby, z których łatwo będzie stworzyć ubranie na cebulkę. Powinno być ono ciepłe i przewiewne. Nie zapominaj o czapce, szaliku i rękawiczkach, zwłaszcza podczas spacerów. Zwróć uwagę na buty – powinny mieć wysoką cholewkę, być nieprzemakalne i gwarantować ciepło, najlepiej z traktorową lub antypoślizgową podeszwą. Zadbaj o dodatkowe skarpetki i koniecznie przebierz dziecko, jeśli przypadkowo się zmoczy, ponieważ nad morzem zimą nie można doprowadzić do wyziębienia organizmu. Nie zapomnij o kosmetykach. Przyda się specjalny krem, który ochroni odkryte części ciała (zwłaszcza usta) przed wysuszającym wiatrem, choć w słoneczne dni przyda się także ochronny krem z filtrem. 

Materiał partnera