Czy Hotele mają szansę przetrwać lockdown? Kiedy nastąpi ich otwarcie i gdzie warto się udać?

0
824
kobieta przy oknie pokoju hotelowego
Bez względu na to, czy właściciele zdecydują się na otwarcie hoteli wbrew obowiązującym restrykcjom, czy poczekają na oficjalną decyzje polskiego rządu, warto już teraz pomyśleć, nad kierunkiem nowych krajowych podróży | fot.: stock.adobe.com

Nowa pandemiczną rzeczywistość to ogromne wyzwanie dla branży hotelarskiej. Ostatnie całkowite zamknięcie działalności hoteli, powoduje poczucie frustracji i załamania. Problemy z utrzymaniem płynności finansowych deklaruje już ponad 84 procent ankietowanych. W tej chwili hotele mogą legalnie świadczyć usługi jedynie dla medyków, służb mundurowych oraz robotników.

Otwarcie hoteli – kiedy nastąpi?

obostrzenia wprowadzone przez polski rząd zostały przedłużone do końca stycznia. Co będzie dalej? Odpowiedź wciąż stanowi zagadkę. Hotelarze   są bardzo sfrustrowani i niektórzy planują otwarcie hoteli pomimo zakazu ich działania. Inni z kolei chcą składać pozwy sądowe, oskarżając Skarb Państwa o tragiczną sytuacje bez wyjścia. Złość dotyczy nie tylko tego, że hotele nie mogą działać w trybie normalnym, ale również denerwujące jest to, że nie obejmuje ich pomoc rządowa pochodząca z tarczy finansowej 6.0, a zapewnienia polityków pozostają bez pokrycia. Pomoc rządowa nie pokrywa w dostatecznym stopniu strat poniesionych przez branżę, a kryteria przyznania jakiejkolwiek wsparcia są co najmniej bezsensowne.

Cześć hoteli w imię walki o swoje przetrwanie na rynku, zapowiada, że w momencie wejścia w życie ponownej możliwości przyjmowania gości w ramach podróży służbowej, przekształcą swoją działalność w hotele pracownicze, co zwykle wiąże się ze zmianą kodu PKD.

Obecnie wielu hotelarzy opowiada się za otworzeniem swoich biznesów, pomimo zakazów. Powodem jest oczywiście widmo bankructwa i konieczności likwidacji wieloletniego dobytku swojego życia. Przedłużanie restrykcji może ciągnąć się praktycznie bez końca, a każdy dzień skutkuje pogłębieniem zadłużenia, z którego nie ma wyjścia. Wielu właścicieli nie posiada praktycznie już żadnych środków finansowych, które zapewniłyby opłacenie podstawowych zobowiązań finansowych.

Czy samowolne wznowienie działalności pomimo zakazów rządowych jest dobrym rozwiązaniem? Decyzja należy do każdego z właścicieli. W niektórych przypadkach może być to jedyne rozwiązanie, które zapewni przetrwanie obiektu na rynku hotelarskim i płynność finansową.

Otwarcie hoteli – wiosna 2021. Gdzie pojechać i co zwiedzić?

Rozmowa z Marcinem Mączyńskim z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego ocenia, że obecna sytuacja hoteli jest wręcz tragiczna. Wielu przedsiębiorców staje przed podjęciem bardzo trudnej decyzji, czy podjąć ryzyko ponownego wznowienia działalności gospodarczej, wbrew zakazom i możliwością konsekwencji finansowych ze strony GIS.

Bez względu na to, czy właściciele zdecydują się na otwarcie hoteli wbrew obowiązującym restrykcjom, czy poczekają na oficjalną decyzje polskiego rządu, warto już teraz pomyśleć, nad kierunkiem nowych krajowych podróży.  Wycieczka w góry, czy kierunek Bałtyk? Jeśli zdecydujesz się odwiedzić polskie morze, doskonałym pomysłem będzie rezerwacja pobytu w https://www.granohotels.pl/

Doskonała lokalizacja w centrum Gdańska, doskonały design zapewniający komfort pobytu i wiele innych udogodnień z myślą o gościach hotelu. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą hotelu. Pobyt gości w ścisłym reżimie sanitarnym, zapewniającym bezpieczeństwo pobytu w obiekcie.


Materiał partnera zewnętrznego