Czym kierować się przy wyborze zestawu walizek? Sprawdź!

0
862
zestaw walizek
Kilka sztuk bagażu w takim samym stylu sprawdzi się niezawodnie podczas rodzinnego wyjazdu wakacyjnego | fot.: materiał partnera

Krótki weekendowy wypad za miasto czy długa podróż – bez względu na to, gdzie i na jak długo się wybierasz, potrzebujesz bagażu. Jeśli zależy Ci na komforcie oraz dobrym zabezpieczeniu ubrań i akcesoriów, najlepiej sprawdzą się walizki. Opcją, na którą decyduje się wiele osób, jest zestaw walizek. Pytanie jednak, jak wybrać ten odpowiedni. Podpowiadamy.

Zestaw walizek – rozwiązanie idealne?

Inwestycja w dobrej jakości zestaw walizek to decyzja, która się opłaca. Kilka sztuk bagażu w takim samym stylu sprawdzi się niezawodnie podczas rodzinnego wyjazdu wakacyjnego. Będzie je łatwiej zidentyfikować na lotnisku czy w hotelowym lobby. Gdy zaś w podróż wybierzesz się samodzielnie, zyskasz możliwość precyzyjnego doboru rozmiaru walizki: sięgniesz albo po większą, albo po mniejszą.

Do przechowywania zestawu walizek wbrew pozorom wcale nie potrzebujemy wiele miejsca, ponieważ można je spakować jedna w drugą, od najmniejszej do największej – radzi ekspert marki OCHNIK.

Jak wybrać odpowiedni zestaw walizek?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kompletu walizek, podpowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę.

  • Liczba sztuk bagażu

Do wyboru masz zarówno bardzo rozbudowane, nawet 5-częściowe zestawy walizek, jak i bardziej minimalistyczne, 3- czy 2-elementowe. Jeśli walizki mają być wykorzystywane podczas rodzinnych wyjazdów, najrozsądniej wybrać pierwszą opcję. Druga sprawdzi się, gdy podróżujesz w mniejszym gronie lub solo. Zastanów się też nad zakupem kuferka na kosmetyki, który często wchodzi w skład zestawu walizek. Może się przydać nie tylko kobietom!

zielony zestaw walizek
Inwestycja w dobrej jakości zestaw walizek to decyzja, która się opłaca | fot.: materiał partnera

4-częściowy komplet walizek na kółkach z ABS z kuferkiem – OCHNIK

  • Rozmiary walizek

Najczęściej w komplecie znajdziesz dużą, średnią oraz małą walizkę. Upewnij się, że najmniejsza, która znajduje się w zestawie, odpowiada typowym wymogom dla tzw. kabinówek i będzie można ją wykorzystać jako bagaż podręczny w samolocie. Największa zaś powinna mieć rozmiar ok. 28’’ – zwłaszcza jeśli chcesz ją wykorzystywać podczas wielotygodniowych podróży.

  • Materiał wykonania

Solidne, twarde tworzywo typu ABS czy PC? A może gruby materiał poliestrowy? Oba rozwiązania mają swoje zalety. Twarde tworzywo lepiej zabezpieczy bagaż przed wilgocią, wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi, np. zgnieceniem. Materiał może być (choć nie musi) nieco lżejszy. Materiałowe walizki będą także nieco tańsze.

  • Design

Zastanów się, czy Twój bagaż ma być minimalistyczny i elegancki, czy może wolisz bardziej designerskie wzory. Podpowiedź: walizki w żywych kolorach mogą być lepiej widoczne, np. na taśmach bagażowych na lotniskach. Są też bardziej unikatowe.

Zwróć także uwagę na jakość walizek – upewnij się np., że mają podwójne kółka obracające się we wszystkie strony oraz teleskopowe rączki. Dzięki temu wybierzesz komplet idealny.

Materiał partnera