Egipt – najpopularniejsze atrakcje

0
988
Egipt i piramidy
Od wielu lat Egipt jest jedną z najczęściej wybieranych urlopowych destynacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Od wielu lat Egipt jest jedną z najczęściej wybieranych urlopowych destynacji. Wskazywany jest również jako miejsce idealne na wczasy z dziećmi. Wśród egipskich atrakcji szczególnie wartych zobaczenia trzeba wymienić: piramidy w Gizie, Aleksandrię, Kair i rafy koralowe. Koniecznie też trzeba wybrać się na rejs po Nilu.

Rejs po Nilu i piramidy

Zaraz po wykorzystaniu biletów lotniczych z Exim Tours lub innego biura podróży, warto zdecydować się na rejs po Nilu. W ten oryginalny sposób można zobaczyć Górny Egipt. Dawniej życie całych miast koncentrowało się wzdłuż rzecznych brzegów, z tego względu rozlokowane są przy nich liczne zabytki i atrakcje.

Piramidy w Gizie to punkt obowiązkowy podróży do Egiptu. Najsłynniejsza z nich piramida Cheopsa jest największa – ma niemal 140 m wysokości. Wśród piramid znajduje się również Sfinks.

Al-Agami i Aleksandria

Al-Agami to miasto słynne przede wszystkim ze względu na szeroką ofertę sportów wodnych oraz możliwość brania udziału w ciekawych wycieczkach, m.in. do położonej o niespełna 20 km Aleksandrii. Leżące w delcie Nilu miasto założone przez Aleksandra Wielkiego to obecnie ogromne skupisko pozostałości wielu kultur. Dziewiętnastowieczna synagoga sąsiaduje z koptyjską katedrą i arabskimi meczetami. Niemal na każdym kroku można napotkać pozostałości po greckich teatrach i rzymskich budowlach, np. łaźniach i słynną willę nazywaną Domem Ptaków. Miłośnicy kultury egipskiej powinni zajrzeć do Muzeum Narodowego, w którym eksponatami są m.in. autentyczne mumie.

Nurkowanie i rafy koralowe

Morze Czerwone jest niezwykle bogate w rafę koralową, która szybko stała się turystyczną atrakcją. Niezwykle popularne wyprawy z nurkowaniem to wyjątkowe przeżycie i niespotykana okazja, z której warto skorzystać w czasie pobytu w Egipcie.

Kair – największe miasto w Afryce

Wizyta w stolicy to punkt obowiązkowy na egipskich wakacjach. Kair to miasto niezwykłych kontrastów, gdzie średniowieczna zabudowa sąsiaduje z nowoczesnymi biurowcami. Wśród licznych meczetów szczególnie warto zobaczyć Meczet Al – Azhar z X wieku, który jest ośrodkiem islamskiej teologii. Warto zwiedzić koptyjską część miasta oraz bramę Bab Zuwaja – najcenniejszy zabytek z okresu średniowiecza. Bardzo ważną część kairskiego dziedzictwa stanowią stare synagogi. Stolica Egiptu to wielokulturowa i religijna mieszanka, miasto, w którym skrajności symbiotycznie ze sobą współbrzmią.

Wycieczka do Egiptu do znakomity pomysł zarówno na wakacje pary lub rodzinny wypoczynek z dziećmi.


Materiał partnera zewnętrznego