Kanada – gdzie warto pojechać, co zobaczyć?

0
724
Quebec, Kanada
Kolejnym wartym odwiedzenia punktem jest park Regionalny Algonquin. Naukowcy uważają, że jest to najbardziej typowy przykład kanadyjskiej przyrody | fot.: Stock.adobe.com

Kanada to ogromny kraj, który kojarzy się przede wszystkim z górami, lasami, ogromną liczbą niedźwiedzi i przeraźliwym mrozem. Wbrew pozorom miejsce to wcale nie jest takie szare i zimne. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie pojechać, a piękno tego wspaniałego kraju przytłoczy nas swoim ogromem.

Nie da się opisać wszystkich pięknych miejsc, ale istnieje parę ikonicznych widoków, które każdy powinien zobaczyć.

Zorza polarna

Kanada to jeden z najlepszych krajów do oglądania zorzy polarnej. Piękne widowisko barw najlepiej oglądać z Jukonu, leżącego na północy tego ogromnego kraju. W zimie znajdziemy tam idealne warunki do oglądania, gdyż miejsce to leży daleko poza kołem podbiegunowym, a w dodatku trwać będzie arktyczna noc. Niestety jest to opcja tylko dla wytrwałych, gdyż temperatury sięgają nawet -50 stopni Celsjusza.

Góry i jeziora

Zapewne każdy widział kiedyś w Internecie zdjęcie idealnie błękitnego jeziora, otoczonego ze wszystkich stron górami. Tak, to miejsce leży właśnie w Kanadzie. Moraine Lake, bo o nim właśnie mówimy to dla wielu najpiękniejsze miejsce w całym kraju. Wokół jeziora znajduje się kilka szlaków pieszych o różnych poziomie trudności, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Osoby, które nie preferują długich tras, mogą cieszyć się niesamowitym krajobrazem, którego nie da się zapomnieć do końca życia.

Moraine Lake Kanada
Moraine Lake to dla wielu najpiękniejsze miejsce w całym kraju. Wokół jeziora znajduje się kilka szlaków pieszych o różnych poziomie trudności | fot.: stock.adobe.com

Góry Skaliste to idealne miejsce dla każdego samotnika. Ciągnące się przez całe terytorium kraju, od południa aż po północne krawędzie monumentalne góry są jednymi z najbardziej dzikich terenów na świecie. Szacuje się, że duża część szczytów po dziś dzień nie została zdobyta. Mimo tego, że jest to idealne miejsce, by zapomnieć o wszystkich problemach, lepiej nie wybierać się tu samotnie, gdyż dzikie zwierzęta również korzystają z tego, że w okolicy nie ma praktycznie ludzi.

wodospad Niagara
Dobrym pomysłem na wycieczkę może być także obranie kierunku na najsłynniejszy wodospad świata | fot.: Stock.adobe.com

Dobrym pomysłem na wycieczkę może być także obranie kierunku na najsłynniejszy wodospad świata. Niagara, bo o niej mowa, jest po stronie kanadyjskiej dużo bardziej potężna niż po amerykańskiej, ale niestety również tu doświadczymy kiczowatych budek i ogromną liczbę turystów.

Kolejnym wartym odwiedzenia punktem jest park Regionalny Algonquin. Naukowcy uważają, że jest to najbardziej typowy przykład kanadyjskiej przyrody – zimne strumienie, liczne jeziora, pachnące lasy i pagórkowaty krajobraz, a także krystalicznie czyste powietrze, to wszystko, co tam znajdziemy.

Miasta

Fani miast z pewnością powinni odwiedzić Toronto, które nie jest co prawda stolicą kraju, ale jest zdecydowanie największe i najbardziej popularne. Według wielu jest to najlepsze miejsce na świecie, by dobrze zjeść, napić się i zrobić zakupy. Jedną z atrakcji Toronto jest CN Tower – budynek o wysokości 533 metrów.

Kanada Ottawa - parlament
Ottawa to stolica Kanady, która wyróżnia się spośród innych miast sporą ilością atrakcji | fot.: stock.adobe.com

Ottawa to stolica Kanady, która wyróżnia się spośród innych miast sporą ilością atrakcji. Koniecznie trzeba zobaczyć Kanał Rideau, który w zimie staje się największym lodowiskiem na świecie, a także Parliament Hill oraz Bytown Museum, będące najstarszym budynkiem w całym mieście.

Trzecim, ale nie mniej ciekawym miastem jest Montreal, który słynie przede wszystkim z muzeów sztuki. Niestety bardzo ciężko jest się tu dostać bezpośrednio z Europy.

Kanada to przepiękny i bardzo różnorodny kraj. Zwiedzanie tego miejsca z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.


JMI