Lato 2021- jak zaoszczędzić na upragnione wakacje?

0
652
wyjazd wakacyjny
Po pierwsze przemyśl, gdzie chcesz spędzić ten czas, czy jesteś bardziej osobą, która przepada za wspinaczką w górach czy może relaks na piasku z szumem morza w tle bardziej do Ciebie przemawia? | fot.: materiał partnera

Marzą Ci się wakacje za granicą, ale nie masz wystarczających funduszy, aby pokryć koszty związane z taką wyprawą? Mamy kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci zaoszczędzić parę groszy na wakacje Twoich marzeń.

Po pierwsze przemyśl, gdzie chcesz spędzić ten czas, czy jesteś bardziej osobą, która przepada za wspinaczką w górach czy może relaks na piasku z szumem morza w tle bardziej do Ciebie przemawia? Warto też zastanowić się nad tym czy chcesz zostać w kraju, czy może marzy Ci się coś bardziej egzotycznego za granicą? W zależności od Twoich preferencji będziesz musiał ustalić budżet. Dzięki naszym wskazówką dowiesz się jak zaoszczędzić na te rajskie wakacje 2021.

  1. Planuj, termin wycieczki jest bardzo ważny ze względu na ceny, które wzrastają nawet o 50% w sezonie, dotyczy to lotów, hoteli, a nawet artykułów spożywczych. Najlepszy termin na wylot za granicę to koniec sierpnia początek września, pogoda w większości krajów utrzymuje się na tym samym poziomie co w lipcu, ceny biletów są o wiele niższe, hotele czy Airbnb mają korzystniejsze oferty w tych termiach. Kolejną zaletą planowania “późnych wakacji” jest nie tylko niższa cena, ale i mniejsza ilość turystów w danym miejscu.
  • Destynacja, warto zastanowić się nad mniej obleganymi kierunkami i wybrać mniej popularne miejsca turystyczne, np. Montenegro czy Czarnogóra mogą okazać się świetnymi alternatywami dla popularnej w ostatnich latach Chorwacji. Twoje konto bankowe będzie o wiele mniej narażone na koszty podróży czy koszty hotelu.
  • Przeanalizuj swoje wydatki zastanów się nad swoimi dziennymi wydatkami, być może codziennie rano kupujesz kawę na wynos lub jesz na mieście kilka razy w tygodniu. Po analizie wydatków, sprawdź tańszą alternatywę np. Zamiast jedzenie na mieście, przygotuj jedzenie w domu.
  • Pożyczka, jeżeli nie masz wystarczającej kwoty na swoim koncie, zastanów się nad szybką pożyczką online. Jako koło ratunkowe, wielu pożyczkodawców oferuję tak zwane pożyczki wakacyjne w wysokości od 3000-20000 PLN, okres spłaty wynosi od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jest to alternatywa do pożyczki bankowej, możesz otrzymać ją już tego samego dnia od złożenia wniosku. Znajdź najlepszą pożyczkę dla siebie na darmowej stronie Moneezy, jest to szybki sposób na porównanie i znalezenie najlepszej alternatywy do kredytu bankowego, dostosowanej do Twoich potrzeb w mgnieniu oka.
  • Lokata wakacyjna, odkładaj małe sumy, np. Zaokrąglaj sumy i resztę wkładaj do koperty lub skarbonki, po paru tygodniach możesz być zaskoczony sumą, jaką uzbierasz. Możesz też założyć konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem i odkładać tam tygodniowo bądź miesięcznie dowolną kwotę pieniędzy, w ciągu paru miesięcy będziesz miał odłożoną kwotę na wakacje.

Materiał partnera