Mazury nie tylko na lato!

0
478
mazury na lato
Mazury to miejsce doskonale równoważące w swoim pięknie naturę i charakter urokliwych, niewielkich miasteczek | fot.: materiał partnera

Mazury kojarzą się z leniwym letnim wypoczynkiem, ale – choć to też trafne skojarzenie – to jest trochę krzywdzące, bo mazurskie okolice wyglądają pięknie i dają wypocząć przez cały rok. Jednym z najpiękniejszych momentów jest wiosenna Wielkanoc, którą można tu spędzić w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

Odpocznij od miasta

Mazury to miejsce doskonale równoważące w swoim pięknie naturę i charakter urokliwych, niewielkich miasteczek. Zdecydowanie odpoczniesz tu od wielkomiejskiego zgiełku, ale jednocześnie nie jest to kulturalna próżnia i zupełnie bezmiejska pustynia. Wyjeżdżając na Mazury, możesz zakotwiczyć w znakomitym hotelu (sprawdź choćby wielkanocne oferty na stronie https://www.hotel-port.pl/oferty/wielkanoc-rodzinna-na-mazurach), a jednocześnie pozbyć się dzwoniącego w uszach nieustającego hałasu wielkich miast. To chyba jedyny taki region w Polsce, nie zabraknie Ci leśnych ścieżek, pięknych widoków na jeziora i wspaniałych wschodów słońca (zachodów też nie).

Z rodziną jest najpiękniej

Mazury genialnie zwiedza się z rodziną. I nie jest to po prostu marketingowy chwyt. Po prostu Mikołajki, Giżycko i praktycznie wszystkie inne turystyczne miejscowości na mapie regionu mają coś do zaoferowania gościom w każdym wieku. Możecie tu spędzać czas tak, jak lubicie: na statku turystycznym, w jednej z niezłych restauracji, na hotelowym basenie albo wspólnie eksplorując setki kilometrów szlaków turystycznych. Wszystkie te atrakcje smakują najlepiej, kiedy przeżywa się je z najbliższymi, dzieląc emocje, wspólnie się ciesząc i nawzajem zwracając swoją uwagę na kolejne ciekawostki.

Poznaj Mazury na Wielkanoc

Wielkanoc jest okresem po wielokroć kolorowym: raz, że sam charakter tych świąt mocno osadzony jest w kulturze, a na Mazurach lokalne zwyczaje w wielu miejscach przetrwały i stały się atrakcją samą w sobie. Dwa, że na Wielkanoc wiosna jest już w pełni i nawet gdyby zdarzyły się przymrozki, to i tak w powietrzu czuć już cieplejsze dni i robi się tak jakoś radośnie. A trzy, że Mazury lesiste, pełne urokliwych łąk i kryształowo czystych jezior, mają w tym czasie urok szczególny. To wszystko składa się razem na możliwość obcowania z pięknymi krajobrazami, uczestnictwa w tradycyjnych imprezach – po prostu kolekcjonowania nie przedmiotów, ale autentycznych przeżyć.

Nie wpadniesz w tłum ludzi

Od lat staramy się pokazywać Mazury piękne i doskonałe nie tylko na letni relaks, ale o każdej porze roku. I to się udaje, ale też nadal udało się tę okolicę ocalić od turystycznego zadeptania. Zdaniem wielu podróżników w każdym wieku, właśnie wiosną, na Wielkanoc, Mazury wyglądają najpiękniej. Już urocze, ale wciąż jest miejsce na swobodę i spędzanie czasu po swojemu. Nie daj się prosić, wpadnij na Mazury już w tym roku!

Materiał partnera