Miejsca owiane mrokiem i tajemnicą. Pomysł na wycieczkę zagraniczną

0
1508
Aokigahara, Japonia las samobójców
Aokigahara, Japonia. Las ten uznany jest za miejsce, w którym dokonano wielu samobójstw. Tajemniczość tego miejsca podkreśla niecodzienna natura | fot.: stock.adobe.com

Dla większości turystów głównym celem jest poznawanie nowych destynacji, jak również podziwianie zabytków historycznych. Inni za główny cel obierają wypoczynek, relaks i zabawę. Dla obu grup nasza planeta posiada wiele ciekawych i godnych polecenia miejsc, a ciekawą przygodę można zapewnić sobie i swoim bliskim odwiedzając kilka z wymienionych atrakcji turystycznych. Jakie miejsca są warte polecenia? Gdzie warto pojechać na wycieczkę zagraniczną? 

Wybór odpowiedniego kierunku turystycznego

Kierunek podróży to przede wszystkim spełnianie marzeń i pragnień. Podczas decyzji o wyborze państwa czy klimatu decydują czynniki takie jak: zainteresowania, możliwości finansowe, cel podróży czy oczekiwania co do pogody. Wśród wielu ciekawych państw można wyróżnić te, które posiadają ciekawą i bogatą faunę i florę oraz takie, które zachwycą bogactwem architektury i pięknem zabytków. Podczas wyprawy zagranicznej można również skoncentrować się na tajemniczych i nie do końca odgadnionych miejscach, które niekiedy budzą grozę, strach czy przerażenie. Jakie miejsca owiane tajemnicą i magią warte są polecenia? Na co zwrócić uwagę podczas zwiedzania?

Ciekawe miejsca owiane tajemnicą

Prypeć i Czarnobyl

Jedną z najbardziej znanych i mrożących krew w żyłach jest miejscowością jest Prypeć i jej okolice. To właśnie tam w  1986 roku miała miejsce katastrofa jądrowa, której skutki odczuwalne są po dziś dzień. Opustoszałe, zamknięte, pozostające pod stałym nadzorem miasto budzi wiele wątpliwości, ciekawości oraz przerażenie. Zwiedzaniu towarzyszą również niesamowite emocje połączone ze smutkiem, żalem oraz współczuciem. Stare ruiny miasta, pozostałości po tamtejszej cywilizacji dodają wiele tajemniczości, a samo zwiedzanie owiane jest pewnym mrocznym klimatem.

Prypeć Czarnobyl wesołe miasteczko
Jedną z najbardziej znanych i mrożących krew w żyłach jest miejscowością jest Prypeć i jej okolice. To właśnie tam w  1986 roku miała miejsce katastrofa jądrowa | fot.: stock.adobe.com

Troja, Turcja

Kolejnym popularnym oraz tajemniczym miejscem jest Troja. Miejsce to można skojarzyć z bohaterami powszechnie znanej mitologii. Osada ta została zrównana z ziemią podczas wojny trojańskiej, a dzisiejsi turyści mogą przeprawić się wzdłuż pozostałości po murach, świątyniach czy ścianach, zabytkowych ruin. Miejsce to pozwala przenieść się w czasy starożytne.

pozostałości po Troi
Osada ta została zrównana z ziemią podczas wojny trojańskiej, a dzisiejsi turyści mogą przeprawić się wzdłuż pozostałości po murach, świątyniach czy ścianach, zabytkowych ruin | fot.: stock.adobe.com

Bodie, USA

Popularne, ciekawe i do dzisiaj owiane tajemnicą miasto Bodie, to opuszczone miejsce nazwane miastem duchów. Miasto widmo znajduje się na zachodzie USA, a ciągle żywa legenda  o klątwie duchów przyprawia o gęsią skórkę. Niegdyś żywa, gwarna osada, dziś świeci pustakami i pozostałościami po ówczesnym społeczeństwie. Jak głoszą niektórzy, miejsce to odwiedzają nie tylko zabłąkani turyści, ale także powracające, stęsknione duchy.

Bodie, California
Miasto widmo znajduje się na zachodzie USA, a ciągle żywa legenda  o klątwie duchów przyprawia o gęsią skórkę | fot.: stock.adobe.com

Las samobójców, Aokigahara, Japonia

Miejsce to owiane jest nienajlepszą, przerażająca i niechlubną sławą. Las ten uznany jest za miejsce, w którym dokonano wielu samobójstw. Tajemniczość tego miejsca podkreśla niecodzienna natura. Drzewa porośnięte mchem, jak również niesamowita ziemia przypominająca lawę. Swą tajemniczość i mrok miejsce uwydatniło już za czasów starożytnych, a według doniesień w czasach głodu i klęski wywożono tam starców, chorych czy niedołężnych.

Wybór najciekawszego miejsca owianego tajemnicą uzależniony jest od predyspozycji turysty. Wiele miejsc to atrakcje turystyczne z zachowaną historią, inne owiane mroczną tajemnicą i legendą pobudzają szare komórki podróżujących.


MJA