Wakacje nad jeziorem czy w morzu serialowych historii?

0
921
seriale na lato
Nadchodzące serialowe lato zapewni widzom wiele atrakcji. Reżyserowie stanęli na wysokości zadania i szykują powrót na ekrany najbardziej oczekiwanych produkcji, które już zdołały skraść serca serialowych maniaków | fot.: Fotolia

Wiele osób, planując wymarzone wakacje marzy o pojechaniu chociażby w jakieś tropikalne miejsce, albo przynajmniej gdzieś nad wodę, aby zresetować organizm i móc odpocząć na łonie przyrody. Nie jest to jednak takie jednoznaczne. Przyglądając się faktom należy wysnuć kompletnie inny wniosek. Pierwszym odruchem po skończeniu szkoły czy dostaniu urlopu w pracy nie jest wcale wyjazd z domu czy wyjście na miasto. Ciało mówi stanowczo stop. Zaszywamy się wtedy w domach i robimy to na co na w dniu codziennym nie mamy zwykle czasu. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że właśnie tak postępujemy, trochę wbrew własnej woli i planom. Przygotowujemy sobie jedzenie, czytamy książki, a wreszcie nadrabiamy serialowe zaległości.

Miłość, krew i łzy

Serialowi twórcy szykują dla swoich widzów prawdziwy wakacyjny rollercoaster. Lato jest okresem, kiedy mogą oni zyskać przychylność widzów, którzy nomen omen mają wtedy więcej wolnego czasu i chętniej sięgają po filmowe produkcje. Życie po „Grze o tron’ nie okazało się takie beznamiętne jak mogli tego oczekiwać miłośnicy tej sagi. Priorytetową pozycją dla każdego widza powinna być produkcja „Czarnobyl”. Stała się ona hitem roku, prezentując wydarzenia wybuchu w elektrowni w Czarnobylu. Oprócz prawdy historycznej zawiera wątek miłosny i ukazuje tragiczne losy tej katastrofy. Historia oparta na faktach momentami budzi grozę, ale również powoduje pojawienie się przysłowiowej łezki w oku. System totalitarny to straszna rzecz i ten serial doskonale odzwierciedla klimat funkcjonowania w tym reżimie.

Wielkie powroty i premiery na miarę oscarowych produkcji

Co jeszcze oprócz tragedii z Prypeci? Na uwagę zasługuje produkcja „Wielkie kłamstewka”, która po sukcesie pierwszego sezonu wraca na ekrany z podwójną porcją wrażeń. Co jeszcze wydarzy się w życiu trzech poukładanych wręcz idealnych matek? Dla miłośników mocnych emocji prawdziwą gratką jest powrót „Stranger things” Co zmieni się w życiu mieszkańców małego miasteczka? A może to własnie oni się zmienią? Przekonamy się już niebawem. Warto także czekać na serial „Dom z papieru”. Akcja trzyma widza w ciągłym napięciu, które w doskonały sposób jest sterowane przez reżyserów tej produkcji. Co tym razem czeka bohaterów serialu? Krew, pot, łzy, miłość, wielkie rozczarowania, ból. Przyjaźń zostanie poddana próbie. Przekonamy się czy prawdziwa relacja jest w stanie przeżyć wszystko.

Nadchodzące serialowe lato zapewni widzom wiele atrakcji. Reżyserowie stanęli na wysokości zadania i szykują powrót na ekrany najbardziej oczekiwanych produkcji, które już zdołały skraść serca serialowych maniaków.

Wakacje są okresem, który należy spędzić w miarę możliwości aktywnie. Wśród wyczerpujących podróży warto jednak znaleźć czas na totalny reset i przysłowiowe nadrobienie serialowych produkcji. Są to w rzeczy samej elementy składowe kultury, a jak powszechnie wiadomo każdy udział w kulturze jest na wagę złota.

SGO