Popularne akcesoria i ciekawe rozwiązania dla rowerów – sprawdź, które mogą Ci się przydać i jak da się je zamontować

0
1093
roześmiany mężczyzna na rowerze
Rowerzyści nie mają na co narzekać. W dzisiejszych czasach mają dostęp do mnóstwa akcesoriów, które ułatwią im korzystanie z ich "dwóch kółek" i uczynią je znacznie bardziej komfortowym | fot.: stock.adobe.com

Posiadanie własnego roweru jest czymś bardzo wygodnym i praktycznym. Pojazd ten może posłużyć nam nie tylko do dbania u własną kondycję, ale i chociażby do szybkiego i sprawnego poruszania się po mieście (ale i po jego okolicach) czy aktywnego spędzania wolnego czasu w jego towarzystwie. Możliwości związanych z jego wykorzystaniem jest mnóstwo – podobnie, jak akcesoriów mogących dodatkowo poprawić komfort korzystania z niego. To właśnie o nich, ich zastosowaniu oraz montażu opowiemy w naszym artykule.

Uchwyt rowerowy z sakwą

Uchwyt rowerowy połączony z sakwą spełnia dwie funkcje. Przechowuje mniejsze rzeczy, które zawsze chcielibyśmy mieć pod ręką oraz trzyma nasz telefon w widocznym miejscu – w taki sposób, byśmy zawsze mieli dostęp do map, kontrolowania muzyki i odbierania połączeń, bez potrzeby zatrzymywania się (za wodoodporną przezroczystą pokrywą). Posiada również wyjście na słuchawki.

Uchwyt ten mocuje się na ramie, tuż przy jej zgięciu z kierownicą. Jego stabilizacji służą specjalne szelki, regulowane według własnych potrzeb, pozwalające na zamontowanie go w sposób sztywny, stabilny oraz po prostu bezpieczny. W sprzedaży są również uchwyty bez sakwy, montowane na kierownicę.

Tylna lampka z kierunkowskazami

Widoczność na drodze to podstawa bezpieczeństwa na drodze, a to można jeszcze bardziej podnieść poprzez właściwe sygnalizowanie innym członkom ruchu zamiaru skrętu, niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest jasno, czy też ciemno. Pomoże w tym tylna lampa z kierunkowskazami, zasilana za pośrednictwem akumulatora, najlepiej wodoodporna. Ważne, aby można było ją kontrolować zdalnie (na przykład za pośrednictwem aplikacji mobilnej), a jednocześnie  żeby była w stanie znieść wielogodzinne świecenie.

Tylną lampkę montuje się w sposób wygodny, przyczepiając ją do sztycy za pośrednictwem specjalnego uchwytu – celem zapewnienia jej stabilności, warto dodatkowo przykręcić wspomniany uchwyt.

Torba rowerowa pod siodełko

Torba rowerowa pozwala schować wszystko, czego nie chcielibyśmy zgubić w czasie jazdy na rowerze, a co chcemy mieć przy sobie. Mogą być to nasze leki (ale i chociażby inhalator), portfel, okulary przeciwsłoneczne czy też niewielki pojemnik z wodą. Możliwości magazynowe, jakie daje konkretna torba zależ od jej rozmiaru – ten nie jest oczywiście nieograniczony, acz zapewnia pojemność idealną do przechowywania wszystkiego, co chcielibyśmy mieć pod ręką.

Jeżeli chodzi o montaż torby rowerowej, nie powinien on sprawić nam problemu – zwłaszcza, że nie wymaga od nas żadnych dodatkowych narzędzi. Przyczepia się ją do ramy siodełka tuż pod nim, zazwyczaj na specjalny zatrzask dopasowany do średnicy tejże ramy. Gwarantuje to torbie stabilność w miejscu przyczepienia.

Podsumowanie

Rowerzyści nie mają na co narzekać. W dzisiejszych czasach mają dostęp do mnóstwa akcesoriów, które ułatwią im korzystanie z ich „dwóch kółek” i uczynią je znacznie bardziej komfortowym. Co ważne, sprzęt dodatkowy właśnie do rowerów kupuje się zwykle na długie lata – jest bowiem przystosowany do ciężkich warunków, zmiennych warunków atmosferycznych oraz bycia używanym w ruchu.

PRY