Światowy trend już w Polsce – czym są polskie hotele dla dorosłych?

0
1253
Łóżko w pokoju hotelowym
Żeby sprawdzić, jak wygląda pobyt w hotelu dla dorosłych, wcale nie trzeba rezerwować drogich wakacji na drugim końcu świata. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Turystyka jest jedną z tych branż, które nieustannie się zmieniają. Z roku na rok turyści szukają nowych miejscowości, których przeżyją niesamowite przygody i zwiedzą mało popularne zabytki. Tak samo zmieniają się potrzeby i wymagania związane z hotelami i atrakcjami, jakie oferują. Jednym z wyraźnych trendów światowych, jest systematyczny wzrost popularności hoteli dla dorosłych. Rośnie grupa osób, które wyjeżdżają na wakacje lub kilkudniowy wypoczynek szukając miejsca, w którym będzie panować idealna cisza, warunki sprzyjające ładowaniu akumulatorów lub atrakcje tylko dla dorosłych. Specjaliści z branży turystycznej nieustannie analizują potrzeby i popyt na różnego typu usługi. Dzięki temu mogą wyjść im naprzeciw, przez co wyprzedzają konkurencję.

Czym charakteryzują się hotele dla dorosłych?

Jednym z trendów, który jest coraz bardziej widoczny, jest wzrost popularności miejsc, które powstały z myślą o osobach pełnoletnich. W hotelach dla dorosłych nie mogą przebywać dzieci. W zależności od miejsca, goście muszą mieć skończone 16, 18 lub 21 lat. Wszystko po to, by zapewnić komfortowe i wygodne warunki pobytu. W hotelach tego typu nie ma żadnych rozrywek dla dzieci, za to nie brakuje tych dla dorosłych, świadomych odbiorców: SPA, nocnych klubów, czy kasyna. Goście, którzy zatrzymują się w tego typu miejscach, mogą poczuć się naprawdę wyjątkowo. Unikatowy klimat, bogata oferta i brak dzieci sprawiają, że z jednej strony pobyt jest niezapomniany, a z drugiej z chęcią powtórzy się go w przyszłości. O tym, jak bardzo potrzebne są takie miejsca, świadczy fakt, że z roku na rok odnotowuje się większą liczbę rezerwacji w hotelach o tym charakterze. Można przewidywać, że w przyszłości obiektów tego rodzaju będzie coraz więcej.

Hotel dla dorosłych również w Polsce

Żeby sprawdzić, jak wygląda pobyt w hotelu dla dorosłych, wcale nie trzeba rezerwować drogich wakacji na drugim końcu świata. Obiekty tego typu pojawiają się także u nas. Jednym z nich jest hotel Quadrille. Położony z dala od miejskiego zgiełku, za to w otoczeniu bujnej zieleni. Jest tutaj elegancka restauracja, bogaty wybór zabiegów SPA i szereg ofert specjalnych. Goście mogą w ciszy odpocząć przy dyskretnej opiece profesjonalnej obsługi. To doskonałe miejsce dla osób, które chcą bez dzieci skupić się na sobie i swoich potrzebach.

Hotel tematyczny

Hotel Quadrille nie tylko przygotował ciekawą ofertę dla dorosłych, ale i podąża za jeszcze jednym światowym trendem. Dość dużą popularnością cieszą się zagranicą różnego rodzaju hotele tematyczne. Ich wystrój nawiązuje do konkretnego motywu – samochodów, bajek, strefy klimatycznej itp. Cieszą się dużym uznaniem, a w Polsce ich przykładem jest właśnie Quadrille. Tu cały wystrój stanowi nawiązanie do „Alicji z krainy czarów”. Po wejściu na posadzce widać znaną z powieści szachownicę, a posiłek można zjeść w restauracji „Biały Królik”. Oprócz tego, przechadzając się po korytarzach i pokojach, można znaleźć mnóstwo innych szczególików, które fanom książki od razu będą kojarzyć się z perypetiami Alicji i jej cudacznych przyjaciół.


Materiał partnera zewnętrznego