Wodne atrakcje Bułgarii dla każdego

0
979
atrakcje Bułgarii
Szukając miejsc na letnie wakacje, warto zastanowić się nad Bułgarią | fot.: materiał partnera

Bułgaria kojarzy się nam zazwyczaj ze Złotymi Piaskami lub Słonecznym Brzegiem, które były wymarzonymi miejscami wakacji naszych rodziców i dziadków. Obecnie nadal przyciągają tysiące turystów ceniących piękne widoki i czyste plaże. Jeśli jednak szukamy innej wodnej rozrywki, również ją znajdziemy w Bułgarii!

Szukając miejsc na letnie wakacje, warto zastanowić się nad Bułgarią. Zwłaszcza jeśli szukamy atrakcji wodnych i sportów, które pozwolą nam zyskać niezapomniane wspomnienia oraz spędzić aktywnie czas z rodziną. To dobra lokalizacja ze względu na klimat, który jest odpowiedni dla zaplanowanych latem aktywności.

Kurorty warte odwiedzenia

Leżące niedaleko Warny Złote Piaski to wciąż ulubiony kurort polskich turystów. Umiejscowione u wybrzeża Morza Czarnego, z bogatą ofertą atrakcji takich jak kasyna, restauracje, lokalne lodziarnie i cukiernie, stanowią idealny cel podróży zarówno dla młodszych, jak i starszych. Można tam skorzystać z bogatej oferty lekcji surfingu lub wypłynąć w rejs statkiem, który zapewni niezapomniane wrażenia. Warna ze swoimi termami oraz restauracją na starym żaglowcu stanowi miasto idealne dla osób lubiących oryginalne rozwiązania. Burgas z kolei zachwyci również miłośników jezior, gdyż nie tylko jest położone nad Morzem Czarnym, lecz także w jego pobliżu leżą trzy duże akweny wodne. Restauracje na plaży i to z oranżerią? Tylko tutaj! Tak popularne wśród Polaków tanie loty do Bułgarii to idealna propozycja dla osób, które szukają miejsca na relaksujący weekend nad wodą. Po zaledwie kilku godzinach podróży można przechadzać się po delikatnych piaskach plaż lub próbować lokalnej kuchni.

Bułgaria to nie tylko plażowanie

Odpoczynek na plaży przyda się każdemu, jednak czasami szukamy czegoś więcej. W Bułgarii możemy znaleźć wszystko, czego potrzebujemy. Przykładowo, w Sofii wypad raftingowy zagwarantuje nam pełne adrenaliny spływy tratwą, kajakiem i ekstremalne wycieczki. A może lepiej wybrać zjazd kanionem wypełnionym wodą? W stolicy Bułgarii znajdziemy ciekawe oferty pozwalające spędzić aktywnie dzień lub cały weekend, zaplanować obóz dla dzieci albo wieczór kawalerski, który zapamiętamy do końca życia. Niedaleko Burgas można pływać kajakiem po rezerwatach przyrody, a dostępne w ofercie kajakowe safari pozwala podziwiać piękno przyrody tego kraju oraz docenić faunę i florę tego regionu. W Warnie możemy nurkować z delfinami i spróbować nurkowania w nocy. Rejsy katamaranem to kolejny sposób na spędzenie czasu na wodzie, który na długo zostaje w pamięci. A jeśli zechcemy poczuć ziemię pod nogami, możemy wybrać się do jednego z licznych parków wodnych. Znajdziemy tam najrozmaitsze zjeżdżalnie dla bardziej i mniej odważnych, baseny, sztuczne rzeki oraz zamki z labiryntami. Czas spędzony w takim miejscu na długo zapisze się w pamięci całej rodziny i sprawi, że zechcemy tu wrócić za rok!


Materiał partnera zewnętrznego