Wymarzone miejsca na urlop jesienią. Sprawdź, jak ubezpieczyć się przed wyjazdem!

0
542
Molo nad morzem
Wybór tej pory roku na wyjazd niesie ze sobą wiele korzyści – koszty podróży i pobytu są znacznie niższe, w ten sposób unikniesz tłoku, a zależnie od lokalizacji, wciąż możesz liczyć na doskonałą pogodę | fot: materiał partnera

Jeśli nie wiesz, gdzie wybrać się jesienią na urlop, koniecznie sprawdź nasze propozycje. I dowiedz się, co powinno zawierać Twoje ubezpieczenie turystyczne!

Zanim wyjedziesz – ubezpieczenie turystyczne!

Nie chcemy zapeszać, ale pod względem podróżowania wszystko wraca do jako takiej normy. Oczywiście formalności jest znacznie więcej niż kiedyś, ale ogólnie można przyjąć, że nie ma większych przeciwwskazań do podróżowania po większości regionów na świecie. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób zaczyna planować jesienny urlop. Wybór tej pory roku na wyjazd niesie ze sobą wiele korzyści – koszty podróży i pobytu są znacznie niższe, w ten sposób unikniesz tłoku, a zależnie od lokalizacji, wciąż możesz liczyć na doskonałą pogodę.

Nim jednak przedstawimy kilka propozycji jesiennych celów podróży, warto podkreślić, że przed każdym wyjazdem należy wykupić ubezpieczenie turystyczne. Oczywiście nikt nie zakłada, że w czasie urlopu przydarzy się coś złego, ale to właśnie polisa podróżna sprawia, że pod tym względem możesz mieć znacznie spokojniejszą głowę. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia Ci niezbędną ochronę i pomoc w różnorodnych sytuacjach – nawet tych najbardziej niespodziewanych. Oczywiście zakres i jakość pomocy zależy od tego, jakie ubezpieczenie turystyczne wybierzesz. Nawet podstawowa polisa powinna zawierać:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia – w ramach tej polisy opłacone zostaną m.in. wizyty lekarskie czy transport medyczny, a także kupno lekarstw i środków opatrunkowych,
  • ubezpieczenie assistance – polisa ta gwarantuje pokrycie kosztów np. transportu medycznego do kraju,
  • ubezpieczenie NNW, czy od następstw nieszczęśliwych wypadów – polisa NNW zapewnia ochronę w postaci wypłaty świadczeń po doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Gdzie wyjechać jesienią?

Oczywiście decyzja dotycząca tego, gdzie wybrać się jesienią, należy do Ciebie – a możliwości jest całe mnóstwo. O tej porze roku znakomicie prezentuje się chociażby Skandynawia, my skupimy się jednak na miejscach, gdzie możesz liczyć na doskonałą pogodę. W końcu jesienią nic nie działa tak dobrze, jak ciepłe promienie słońca!

Pierwszą propozycją jest Cypr. To malownicza wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Dobrym pomysłem jest wypożyczenie auta, możesz wtedy zwiedzić nie tylko duże miasta, ale i nieco mniej turystyczne miejsca. Na Cyprze są nie tylko cudowne plaże, ale i wspaniałe góry, nie brakuje tu także antycznych zabytków. Z pewnością miejsce godna polecenia!

Ciekawym i nieco mniej popularnym kierunkiem na jesienną wyprawę może być Rumunia. Do tego kraju dostaniesz się zarówno samolotem, jak i autem. W Bukareszcie możesz spędzić 1 lub 2 dni, warto bowiem wybrać się za miasto – to tutaj są słynne trasy, jak np. droga Transfogoraska, z pewnością nie będziesz też narzekać na złą pogodę. Ceny w Rumunii nie są też wygórowane.

Skoro był Bukareszt, to na naszej liście znajdzie się miejsce dla Budapesztu. Stolica Węgier uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast w Europie, a jesienią nie powinieneś narzekać na zbyt wielu turystów. Przepiękny budynek parlamentu położony nad malowniczym Dunajem jest symbolem nie tylko miasta, ale i całego kraju.

Na koniec zostawiliśmy Wyspy Kanaryjskie – to miejsce nie tylko dla miłośników słonecznych kąpieli. Hiszpański archipelag zachwyca pogodą, ale i pięknem natury, dostępna jest tu też bogata infrastruktura turystyczna. Na Teneryfie polecany jest szczególnie wulkan Teide, na wyspie Gran Canaria znajduje się natomiast najbardziej zróżnicowany klimat. Nie czekaj dłużej i już dziś zaplanuj jesienny urlop – i nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym!

Materiał partnera