5 sposobów na oszczędne zakupy przez Internet

0
1131
Kobieta robi zakupy w sieci
Mianem idealnych zakupów określamy takie, podczas których kupujemy to, czego potrzebujemy, wydając mniej pieniędzy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mianem idealnych zakupów określamy takie, podczas których kupujemy to, czego potrzebujemy, wydając mniej pieniędzy. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tak doskonałego połączenia są zakupy grupowe, które od lat cieszą się sporym uznaniem świadomych konsumentów. Lubimy kupować przez internet, ale jak to robić, by rzeczywiście oszczędzać? Podpowiadamy.

Sprawdzaj cenę produktu w wielu sklepach

Przewagą sklepów internetowych jest ich lepsza oferta cenowa – tak przynajmniej powinno być, ale zanim dokonasz zakupów, sprawdź, jak cena danego produktu kształtuje się w innych sklepach internetowych. Korzystaj z szybkich porównywarek cen i nie zapomnij sprawdzić, ile wyniesie koszt przesyłki. Zajrzyj także na strony proponujące zakupy grupowe w internecie – może się okazać, że poszukiwaną rzecz znajdziesz o połowę taniej.

Wybieraj sklepy z bonusami i promocjami

Zdecydowana większość sklepów internetowych prowadzi własny newsletter. Już sam fakt zapisania się do niego będzie skutkował zniżką na przynajmniej pierwsze zakupy. Ponadto zobacz, czy możesz założyć kartę lojalnościową – ta pozwoli ci na regularne, kilkuprocentowe zniżki lub darmową dostawę niezależnie od ilości kupionego towaru.
Nie bój się słowa „promocja”, ale sprawdzaj oferty sklepów i kupuj zgodnie z wcześniej przygotowaną listą (zrób ją koniecznie). Korzystaj z noworocznych i posezonowych wyprzedaży, akcji kupowania bez VAT-u, Black Friday czy Cyber Monday. Zwłaszcza ta ostatnia akcja powinna być korzystna dla osób kupujących w sieci.

Korzystaj ze sklepu z wieloma markami

Warto również odwiedzić popularne w sieci platformy zakupowe oferujące markowe ubrania. Zanim jednak zrobisz tam zakupy, zobacz czy nie jest prowadzona akcja w mediach społecznościowych. Często bowiem włączając się w nią, możesz zyskać dodatkowy rabat podczas zakupów. Możesz także zajrzeć na stronę proponującą zakupy grupowe – często znajdziesz tam bon zniżkowy do ulubionego sklepu. Warto także wdrożyć zasadę kupowania „poza sezonem”, pamiętając, że to automatycznie taniej. Odwiedzając sklepy outlet, możemy zaoszczędzić naprawdę sporą sumę i jednocześnie uzupełnić wszystkie braki w naszej szafie.

Szukasz eleganckich ciuchów w promocji? Polecamy markę Bohoboco

Darmowa dostawa i dodatkowe bonusy

Wybieraj sklepy, w których dostawa jest darmowa. Jeśli nie ma takiej opcji, sprawdź, czy nie możesz odebrać zamówienia w jednym z najbliższych punktów sprzedaży stacjonarnej. Jeśli twoje zakupy nie są duże, zapytaj znajomych, czy któryś z nich nie planuje zakupów w tym samym sklepie co ty – łącząc zamówienie, z pewnością spełnicie warunki bezpłatnej dostawy.

W grupie taniej

Doskonałym rozwiązaniem są zakupy grupowe np. groupon.pl, które pozwalają zaoszczędzić kilkadziesiąt procent i ustrzelić naprawdę dobrą okazję. W ten sposób w twoim portfelu może zostać połowa ceny podstawowej, jaką trzeba by było zapłacić w sklepie tradycyjnym. Zapraszając do nich swoich znajomych, możemy liczyć na dodatkowe bonusy, które w praktyczny sposób przełożą się na oszczędności.


Materiał partnera zewnętrznego