Aplikacje na smartfona, które usprawnią naukę w Twoich ulubionych dziedzinach – gdziekolwiek się znajdziesz!

0
523
aplikacje do nauki na smartfonie
Usługi i aplikacje, które mogą zmienić nasze telefony w niewyczerpane źródło wiedzy na każdy temat | fot.: stock.adobe.com

Smartfony to świetne narzędzia komunikacji, lepsze aparaty i niewyczerpane źródło rozrywki. W ten sposób zwykle ich używamy. Istnieją jednak usługi i aplikacje, które mogą zmienić nasze telefony w niewyczerpane źródło wiedzy na każdy temat. Wystarczy wyjąć rękę z kieszeni razem ze smartfonem, aby zdobyć niemal całą wiedzę na tym świecie. Zapytanie w wyszukiwarce oddziela nas od odpowiedzi na dokuczliwe pytanie. Kilka kliknięć dzieli nas od ekspertyz, które nie tak dawno były dostępne tylko na formalnej ścieżce edukacyjnej. Nie sposób wymienić wszystkich usług i miejsc, w których można uzyskać wiedzę na smartfonie. Poznajmy najlepsze z nich.

Dualingo do nauki języków

To bardzo dobrze znana aplikacja wśród miłośników języków obcych. Ułatwia naukę języka za pomocą elementów gry, a jego skuteczność została potwierdzona badaniami. Nauka podzielona jest na małe etapy, w których uczymy się nowych słów. Ukończenie każdego etapu daje nam specjalne punkty, za które można dokupić dodatkowe lekcje lub testy językowe. Dzięki niemu nauczysz się nawet 30 języków! To świetna metoda nauki języka dla tych, którzy nie lubią siedzieć przy książkach i trudna gramatyka wyrównawcza – tutaj możesz uczyć się grając w swoje ulubione gry. Dodatkowo możesz grać podczas podróży pociągiem – wystarczy wyciągnąć telefon i zdobądź nową wiedzę.

Bezpłatna aplikacja do nauki angielskiego – Bussu

Bezpłatne aplikacje do nauki języków są podobne pod wieloma względami. Busuu słynie z łatwości użytkowania i elastyczności w sposobie korzystania z oferowanych kursów. Wystarczy się zalogować, wybrać język i jeden z możliwych poziomów: Beginner, Beginner, Intermediate, Advanced Intermediate lub – to bardzo ciekawa opcja – Travel. Ostatni poziom koncentruje się na najbardziej przydatnych wyrażeniach i zwrotach podczas podróży.

Z tą aplikacją matematyka Ci nie straszna

Dla jednych to królowa nauki, dla innych najbardziej znienawidzony przedmiot szkolny. Matematyka, bo o tym mówimy, niszczy dużo krwi. Zwłaszcza jeśli nie popadłeś w ciasny umysł w genetycznej loterii lub miałeś pecha, że znalazłeś dobrego nauczyciela. Korzystanie z Photomath eliminuje przynajmniej część pojawiających się od czasu do czasu problemów. Jest to aplikacja, która pomaga rozwiązywać równania. Możesz wprowadzić je ręcznie, ale możesz też użyć wbudowanego aparatu telefonu i zeskanować równania zapisane na papierze. Bardzo ważne jest, aby uzyskać nie tylko wyniki, ale krok po kroku, aby uzyskać całe rozwiązanie, nawet diagram. Photomath jest naprawdę potężny i może poradzić sobie z wieloma problemami z matematyki, algebry, trygonometrii, a nawet statystyki.

A może fiszkoteka?

Fiszki to jeden z najłatwiejszych sposobów nauki słówek w języku obcym. Dobrą alternatywą dla tych tradycyjnych papierowych kart jest Fiszkoteka, internetowa wersja kart. Nauka zaczyna się od wyboru języka od popularnych, jak angielski czy niemiecki, po mniej znane, jak macedoński czy perski. Następnie określany jest poziom znajomości wcześniej wybranego języka. Aplikacja sugeruje grupy słów, ale jeśli planujesz studiować określony temat, wprowadź listę fiszek. Obok każdego słowa znajduje się ikona głośnika, kliknij ją, aby dowiedzieć się, jak poprawnie wymówić słowo lub frazę.

DKU