Jakie są plusy i minusy wakacyjnych podróży autokarem?

0
1202
wynajem autokaru
Autokary i busy, które posiadają firmy transportowe, utrzymane są w wysokim standardzie wykonania i wyposażenia. Widać to zwłaszcza na przykładzie tych pierwszych | fot.: AdobeStock

Gdy przychodzi czas na planowanie wymarzonego, pełnego atrakcji wyjazdu wakacyjnego, następuje konieczność skutecznego załatwienia spraw, które pozwolą te zamiary urzeczywistnić. A jeśli interesuje nas podróż gdzieś dalej i to w szerszym gronie, z pewnością niezbędna okaże się dobra organizacja samej podróży. W tym zakresie niezwykle pomocne stają się współczesne firmy przewozowe, oferujące ciekawe warunki wynajmu różnego typu autokarów i busów.

Busy i autokary – jedne z najczęściej wybieranych

Ogólne porównywanie dostępnych środków transportu, w oderwaniu od konkretnych przykładów, w zasadzie mija się z celem. Jednoczesne istnienie takich opcji, jak samolot, pociąg, autokar czy samochód świadczy tylko o tym, że każda z nich jest potrzebna i nierzadko atrakcyjna – dla różnych osób, w odmiennych sytuacjach. W jednym przypadku kluczową rolę odegra czas trwania lub komfort podróży. W innym znowu ważniejsze okażą się koszty podróży. Rzecz jednak ulega zmianie, gdy rozważamy wszystkie „za i przeciw” danego środka transportu. Warto tu wziąć pod uwagę busy i autokary, gdyż – ze względu na podstawowe aspekty, w świetle których sprawiają nieraz wrażenie rozwiązania optymalnego – wciąż pozostają jednym z najpopularniejszych środków lokomocji. Zarówno wśród organizatorów wycieczek, jak i ich uczestników. Widać to szczególnie przy letniej porze roku, gdy przychodzą upragnione wakacje – czas odpoczynku od szkoły lub studiów oraz chętnie branych urlopów. Dlaczego? Zapewne z uwagi na rozsądne proporcje pomiędzy długością i warunkami jazdy, a ceną za przejazd, a także rosnącą bazę atrakcyjnych kierunków i tras. Poza tym, liczące się, renomowane firmy transportowe sukcesywnie poszerzają zakres swoich usług oraz zwiększają atrakcyjność ofert, co ma miejsce w przypadku takich przewoźników i większych polskich miast, jak przewóz osób Kraków lub podobne. Ale co konkretnie przemawia za tymi rozwiązaniami?

Wynajem autokarów i busów – plusy i minusy takiego rozwiązania

Z pewnością profesjonalnych i cieszących się uznaniem przewoźników wyróżnia na rynku ich wyposażenie. Czyli całe zaplecze w postaci floty dostępnych pojazdów. Autokary i busy, które posiadają firmy transportowe, utrzymane są w wysokim standardzie wykonania i wyposażenia. Widać to zwłaszcza na przykładzie tych pierwszych. W autokarach takich znajdziemy nie tylko wygodne, regulowane fotele, z zabezpieczeniami w formie pasów i dodatkowymi udogodnieniami (ustawianym podłokietnikiem, rozkładaną półką jako stoliczkiem). Każde miejsce siedzące ma też własny dostęp do klimatyzacji i światła umożliwiającego np. czytanie podczas wieczornej pory. Dochodzą też takie rozwiązania, jak gniazdka elektryczne i USB oraz opcja bezprzewodowego połączenia z internetem. Wszystkie te elementy sprawiają, że podróż tego typu pojazdami jest zdecydowanie bardziej przyjemna, niż kiedyś. Zwłaszcza, że busy i autokary są przystosowane do długich tras. Warto też wspomnieć o wykwalifikowanych kierowcach, mających wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu ich przy różnych warunkach drogowych i pogodowych oraz umiejących zadbać o komfort pasażerów.

Jakie są plusy wynajmu takich pojazdów? Z pewnością opisywany środek transportu – w konkretnym terminie, dla większej liczby osób czy na dalszą podróż – często okazuje się tańszy (jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie opłaty lotniskowe czy samochodowe, związane z tankowaniem, parkingami td.). Ponadto, busy i autokary pozostawiają dużo swobody i możliwości kontroli w zakresie przebiegu wycieczki. Jesteśmy w stanie wygodniej decydować o miejscach i częstotliwości postojów, a także o pokonywanej drodze, co pozwala poznać inne, ciekawe pod względem turystycznym trasy. Tego rodzaju podróż też sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. A jakie można wyszczególnić minusy podróży autokarem? Na dłuższym dystansie potrafi nużyć i okazać się męcząca. Jeśli jednak wycieczka ma charakter „objazdowy”, a także pojawią się dodatkowe miejsca postoju i noclegu – wadę tę można łatwo przekuć w kolejny atut wyjazdu. Utrudnienia drogowe także czasem dają się we znaki, jeśli chodzi o szybkość i komfort przejazdu. Niemniej, jak już wspomnieliśmy – pojazdy takie pozostawiają pole do zmiany trasy i poradzenia sobie z korkami lub pracami drogowców. Wszystko więc zależy od specyfiki danej podróży oraz naszych priorytetów i preferencji. Ale nie zmienia to jednego faktu: liczne korzyści sprawiają, że coraz więcej osób – zwłaszcza w okresie letnio-wakacyjnym – decyduje się na wynajem autokarów i busów.

Artykuł przygotowany z pomocą firmy www.busykrakow.pl – wynajem busów Kraków.