Kultowy model marki Fiat? Punto!

0
1931
Skąd się bierze popularność zarówno samej marki, jak i modelu Punto? Prawdopodobnie z faktu, że Fiat oferuje przystępne rozwiązania w przystępnych cenach, czyli produkuje samochody dla dość szerokiego grona kierowców | fot.: Wikimedia

Nie ulega wątpliwości, że marka Fiat znana jest praktycznie wszystkim – czy to zaprawionym kierowcom, czy też samochodowym nowicjuszom. I trudno się dziwić, bowiem modele aut włoskiego producenta od wielu lat trafiają w potrzeby szerokiego grona użytkowników aut. Świadczą o tym zwłaszcza te pojazdy, które przez naprawdę długi okres czasu, w coraz to nowszych generacjach, wracały na ulice całego świata. Dotyczy to też modelu Punto, jednego z najpopularniejszych samochodów marki Fiat.

Punto, czyli historia kultowej „Kropki”

Skąd się wzięła nazwa Fiat? To tak naprawdę skrót od Fabbrica Italiana Automobili Torino (czyli Włoska Fabryka Samochodów w Turynie). Właśnie w tym mieście, pod koniec XIX wieku i za sprawą porucznika kawalerii Giovanniego powstał koncern, odpowiedzialny za stworzenie bohatera tego tekstu. A jest nim model Fiat Punto, którego nazwa oznacza z kolei tyle, co „kropka”. Samochód ten, należący do segmentu B, klasy aut miejskich, został zaprezentowany w Turynie w 1993 roku i jednocześnie zastąpił inny, dość dobrze rozpoznawalny pojazd, czyli Fiata Uno. Warto wspomnieć, że już 2 lata później dołączył do zwycięzców konkursu „Car of the Year”. Doczekał się kilku generacji i wersji odświeżonych, zyskując też miano m.in. Grande Punto czy Punto Evo. Ostatecznie jednak nastąpił powrót do pierwotnej, prostej nazwy.

Złoty środek, podany ze stylem

Skąd się bierze popularność zarówno samej marki, jak i modelu Punto? Prawdopodobnie z faktu, że Fiat oferuje przystępne rozwiązania w przystępnych cenach, czyli produkuje samochody dla dość szerokiego grona kierowców. Jeśli zaś chodzi o Punto, można zaryzykować stwierdzenie, że to już auto o randze klasyka, które stara się zachować dobrą relację pomiędzy wysokością kosztów, a wykonaniem, wydajnością, i wygodą prowadzenia pojazdu. We wspomnianym segmencie, jako samochód typowo miejski, dla wielu osób reprezentujących różne branże zawodowe i style życia, model ten sprawdza się znakomicie. Należy do tego dodać fakt, że wraz z mijającymi latami, a także nowocześniejszymi rozwiązaniami i kolejnymi trendami, powstają dalsze generacje Punto i jego odświeżone wersje – zarówno pod względem wnętrza czy wyposażenia, jak i samej atrakcyjności konstrukcji. To dowód na to, że za marką Fiat stoją Włosi, znani z poczucia smaku, elegancji, umiejący wyważyć elementy kompozycji, jaką jest sylwetka pojazdu. Oferty aut i części samochodowych, dostępnych na stronach typu www.topczescizamienne.pl, jasno sugerują, że zwłaszcza kultowe modele tego koncernu, jak właśnie Fiat Punto, nieprędko stracą na popularności.


OLI