Nowoczesny sposób wynajmu auta

0
980
Auto na minuty
Idea car sharingu polega na tym, że można wynajmować auto na minuty. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zakup samochodu na własność pociąga za sobą wiele kosztów – po pierwsze samo nabycie pojazdu jest drogie. Średniej klasy samochód kosztuje co najmniej kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Im będzie starszy, tym taniej go kupimy, ale jednocześnie w przypadku wieloletnich aut wzrasta ryzyko awarii. Pojawiają się więc potrzeby finansowe związane z regularną naprawą auta. Można uniknąć tych wszystkich kosztów, decydując się na krótkoterminowy wynajem samochodu w ramach innowacyjnej oferty car sharing. Kraków ma już swojego operatora takiej usługi.

Czym właściwie jest car sharing?

Idea car sharingu polega na tym, że można wynajmować auto na minuty. To wynajem ekstremalnie krótkoterminowy, dzięki któremu istnieje możliwość korzystania z pojazdu tylko wtedy, gdy mamy taką potrzebę. Car sharing Kraków jest alternatywą nie tylko dla posiadania samochodu na własność, ale i w wielu przypadkach dla korzystania z taksówek, środków komunikacji miejskiej czy samochodów w leasingu i w kredycie.

W rzeczywistości osoby korzystające z car sharingu płacą za czas, w którym wynajmują dany samochód. Nie muszą ponosić bieżących kosztów eksploatacji, polegających na opłacaniu przeglądów okresowych czy obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu.

Jak w praktyce działa car sharing?

Kraków jest jednym z miast, w których można wynająć auto na minuty. Obsługą systemu zajmuje się firma Panek CS. Kierowca, który chce skorzystać z oferty, powinien ściągnąć aplikację na swój telefon ze sklepu AppStore lub Google Play, zarejestrować się w aplikacji mobilnej lub na stronie WWW. Później w miarę potrzeby rezerwuje się samochód przy wykorzystaniu mapy aplikacji mobilnej. Od chwili zarezerwowania auta w aplikacji car sharing kierowca ma 15 minut na dojście do niego. Otwiera pojazd aplikacją „otwórz samochód”. Później pozostaje już tylko cieszyć się z jazdy dobrym, niemal nowym autem. Po zakończonej jeździe samochód można zostawić w dowolnym miejscu w Krakowie.


Materiał partnera zewnętrznego